Notikums
23
Janv
19:09

"Satori" ekskursija uz "Deerhoof" un "Tigue" koncertu

Komentē
0
Atgādināt

Interneta žurnāls "Satori" aicina 8. novembrī doties braucienā uz Ventspils koncertzāli "Latvija", lai kopīgi apmeklētu festivāla "Ecstatic Music" atklāšanas koncertu, kurā uzstāsies amerikāņu avangarda rokmūzikas ansamblis "Deerhoof" un perkusiju trio "Tigue".

Koncertā izskanēs Kārsona Mūdija, Eimijas Garapikas un Meta Evansa jeb "Tigue" oriģinālkompozīcijas un kopīgi ar "Deerhoof" šī gada sākumā radītais jaundarbs, kura pirmatskaņojums notika februārī Ņujorkā. Koncerta otrajā daļā abi kolektīvi kopā atskaņos grupas "Deerhoof" ekspresīvo albumu "Friend Opportunity" pilnā garumā īpašā aranžijā septiņu mūziķu sastāvam.

"Deerhoof" ir avangarda rokmūzikas kvartets, kas 1994. gadā dibināts Sanfrancisko. Laika gaitā izdoti 14 plaši atzīti un ietekmīgi grupas albumi, kurus raksturo neparasta kombinācija starp trokšņu mūzikas elementiem, pankroka iezīmēm un popmūzikai radniecīgu melodiskumu. Ansamblis ir pazīstams ar ekstrēmi intensīvu atdevi koncertos."Tigue" ir powerhouse perkusiju trio no Bruklinas – daļēji jaunās mūzikas ansamblis, daļēji ārtroka grupa. Pirms četriem gadiem izdevniecības "New Amsterdam Records" klajā laistajā trijotnes debijas albumā "Peaks" skan gan minimālisma pionieru, gan ārtroka leģendu iedvesmota mūzika, ko grūti pakļaut kategorizācijai.

Festivāls tiek rīkots sadarbībā ar Kaufmaņu Mūzikas centru (Kaufman Music Centre) Ņujorkā un komponistu, kuratoru Džadu, proti, šī ir festivāla "Ecstatic Music" Latvijas filiāle. Tas kopumā turpināsies trīs dienas – no 8. līdz 10. novembrim.

"Satori" ekskursijas dalības maksa – 50 eiro, biļetes iespējamas rezervēt, aizpildot anketu zemāk.

Programmā iekļauts:

  • transports no Rīgas uz koncertzāli "Latvija" un atpakaļ ērtā autobusā,
  • Henrika Eliasa Zēgnera saruna ar mūzikas žurnālistu Uldi Rudaku par gaidāmo koncertu, "Deerhoof" un "Tigue",
  • "Deerhoof" un "Tigue" koncerts.

"Satori" šoreiz piedāvā arī īpašu komplektu pilnam festivāla apmeklējumam. Tajā ir iekļautas biļetes uz visiem festivāla koncertiem, transports no Rīgas uz Ventspili festivāla pirmajā dienā un atpakaļ uz Rīgu pēc festivāla nobeiguma, kā arī divu dienu nakšņošana jaunākajos viesu nama "Marbella" numuriņos. Komplekta cena ir 150 eiro.

Otrajā festivāla dienā kopīgā koncertā uzstāsies amerikāņu dziesminiece, avangarda popmūzikas māksliniece "Zola Jesus" un festivāla stīgu kvartets "Ecstatic Quartet", kas izpildīs gan savas kompozīcijas, gan amerikāņu laikmetīgās mūzikas opusus. Festivāla nobeigumā "Ecstatic Quartet" pirmo reizi Latvijā atskaņos Kerolainas Šo darbus, piedaloties pašai autorei, kā arī festivāla kuratora un komponista Džada Grīnsteina (Judd Greenstein) mūziku. Kerolaina Šo ir vijolniece, komponiste un producente, jaunākā māksliniece, kas saņēmusi Pulicera balvu. Viņai to piešķīra 2013. gadā par darbu "Partija astoņām balsīm".

Ekskursijas plāns:

8. novembris | plkst. 20:00 | Deerhoof & TIGUE

16:30–16:45 tikšanās pie operas un iekāpšana autobusā,
16:45 izbraukšana no Rīgas,
16:45–19:40 ceļš līdz Ventspils koncertzālei ar pīppauzi,
20:00–22:20 koncerts,
22:45 iekāpšana atpakaļceļam pie koncertzāles "Latvija",
22:45–01:25 ceļš līdz Rīgai ar pīppauzi.

Kopā ceļā 390 km, viss pasākums ilgst 8,5 h.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!