Publicitātes attēls.
 
Notikums
20
Sep
19:00

Saruna "Sieviete karā" ar Oksanu Zabužko

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 20. septembrī plkst. 19:00 Valodu mājā notiks saruna "Sieviete karā" ar Oksanu Zabužko, ko vadīs Inga Gaile.

Fragmentu no Alēnas Polcas autobiogrāfiskā romāna "Sieviete frontē" lasīs aktrise Guna Zariņa. Oksanas Zabužko un Alēnas Polcas darbu fragmenti tiks nolasīti latviešu valodā. Saruna notiks angļu valodā.

Tikšanās laikā notiks lasījums un saruna ar autori par sievietes duālajām pieredzēm kara apstākļos – gan seksuālas vardarbības pieredzi, gan lomu, kuru sievietes karā nereti uzņemas un pilda, pierādot, ka spēj paveikt ne tikai to pašu, ko karavīri vīrieši, bet arī funkcijas, kas vīriešiem nav pa spēkam.

Šajā kontekstā tiks pārrunāts ukraiņu autores Tamāras Dudas (publicējas ar pseidonīmu Tamāra Horiha-Zerņa) romāns "Meitiņa", kas tiek dēvēts par šobrīd labāko grāmatu par Ukrainas un Krievijas karu Donbasā, kā arī lasīti fragmenti no Alēnas Polcas autobiogrāfiskā romāna "Sieviete frontē" Laili Sakijevas tulkojumā no ungāru valodas. “Sieviete frontē” vēsta par Polcas, kurai tolaik bija 19–20 gadi, piedzīvoto Otrā pasaules kara pēdējos mēnešos. Kad 1991. gadā grāmata pirmo reizi tika publicēta, tā pārsteidza lasītājus, apstiprinot pagātnes šaušalīgos notikumus – vardarbīgus nodarījumus pret sievietēm haosa, posta un mežonību laikā, kuri līdz tam bija palikuši tautas atmiņas tālākajos nostūros kā baumas un aizdomas.

Ieeja par brīvu.


Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!