Notikums
24
Sept
18:00

Saruna par valodu un dzīvniekiem ar Sandri Ādmini

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 24. septembrī, plkst. 18:00 "Valodu mājā" Avotu ielā 33 notiks saruna par valodu un dzīvniekiem ar dzīvnieku aizstāvi Sandri Ādmini.

"Mēdz teikt, ka valoda ir viena no tām pazīmēm, kas nošķir cilvēku no citām sugām. Var arī teikt, ka tas ir viens no spēcīgākajiem kultūras rīkiem, kas rada un uztur šo nošķīrumu. Filozofs Žaks Deridā ir teicis, ka jau vārda "dzīvnieks" ieviešana, pretnostatot mūs pārējiem – kā mušai, tā zilonim –, aizsāka pāridarījumu lavīnu, ko cilvēks uzvēlis pārējiem pasaules iemītniekiem. Mums ir arī pirmie kucēni, kas jāslīcina, un divi zaķi ar vienu šāvienu, kāds ir "netīrs" kā cūka, un tā pati cūka, arī kaza, kuce, govs, ēzelis vai zoss ir ierasti apzīmējumi, ar ko noniecināt citam citu...

Par valodas varu ir rakstījuši daudzi, un diezgan vareni tā izpaužas arī mūsu attiecībās ar dzīvniekiem – caur apzīmējumiem, izteicieniem un eifēmismiem. Tomēr, sabiedrībai kļūstot līdzjūtīgākai, arī valodā ieviešam cieņpilnākus un mazāk asus izteicienus pret dzīvniekiem. Nu gluži kā divi burkāni ar vienu rāvienu!" sarunas tēmu loku iezīmē tās rīkotāji.

Sandris Ādminis ir strādājis ar reklāmas tekstiem, studējis filozofiju un savulaik ar domubiedriem dibinājis biedrību "Dzīvnieku brīvība", bet šobrīd veido dzīvnieku aizstāvības projektu "Zootehnikums", ir uzstājies ar lekcijām un darbojas "Riga Animal Save" komandā.

Pasākums norisināsies latviešu valodā, ieeja brīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!