Notikums
25
Febr
16:00

Saruna "Aktīvisms: politiskās mākslas spēks

Komentē
0
Atgādināt

25. februārī turpināsies Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžas (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) kopīgi rīkotais sarunu cikls par publisko mākslu mūsdienās.

Trešā saruna "Aktīvisms: politiskās mākslas spēks" būs veltīta savstarpējo sakarību meklējumiem starp publisko mākslu un aktīvismu, kas auditorijas piesaistīšanai izmanto publisko telpu, lai gan tradicionālās publiskās mākslas konstrukcijas bieži ir pretrunā ar aktīvisma tūlītējo un politiski izaicinošo raksturu. Kādi jauni risinājumi pēdējos gados ir radīti, kas ļautu abām sfērām darboties tandēmā un kādi izaicinājumi ceļā uz politiski izaicinošu publisko mākslu turpina pastāvēt?

Katrā no cikla sarunām uzstājas vieslektori no Lielbritānijas un Latvijas, kuri kopā ar maģistrantūras studentiem pievēršas abu valstu atšķirību un paralēļu meklējumiem publiskās mākslas tradīcijās. Šoreiz sarunu vadīs Krista Burāne un Esi Ešuna (Esi Eshun), tā notiks 25. februārī plkst. 16:00 pēc Latvijas laika (plkst. 14:00 pēc Londonas) sarunu platformā "Zoom" (ID: 894 4468 8667; parole: 301143).

Par dalībniekiem

Krista Burāne ir dokumentālā teātra un kino režisore, kuras darbus, neatkarīgi no to žanra, raksturo vēlme veidot sadarbību ar auditoriju, mainot tās skatienu no patērējoša uz aktīvi radošu. Viņas darbi ir apbalvoti gan ar Spēlmaņu nakts, gan Lielā Kristapa balvām, tie piedalījušies teātra un kino festivālos Londonā, Kopenhāgenā, Hāgā, Rīgā, Reikjavikā, Stokholmā u.c.

Esi Ešuna ir multidisciplināra māksliniece un neatkarīga pētniece. Viņa galvenokārt strādā ar tekstu, skaņu un performanci, pētot  koloniālisma sociālekonomiskās, psiholoģiskās un filozofiskās pretrunas un tā pastāvīgo ģeopolitisko un ekoloģisko nozīmi. Esi individuālie un sadarbības projekti  īstenoti dažādās lokācijās Lielbritānijā un citviet pasaulē.

Studenti: Elīne Buka (LMA), Lorena Goldija (CSM), Laura Šterna (LMA), Josefine Hübler (CSM)

Lorena Goldija (Lauren Goldie) ir tēlniece. Piedalījusies labdarības izstādēs parkinsona slimniekiem dažādās Londonas mākslas galerijās (GX, Store Street Gallery). Pirms trīs gadiem Londonā iekārtojusi savu studiju, kurā rada no dažādiem medijiem veidotas skulptūras. Pašreiz viņa interesējas par astrofiziku, veidojot skulptūras, kas paredzētas esībai ekstremālos apstākļos. Tos pavadošajos zīmējumos redzamas diagrammas, kuru pamatā ir hipotētiskas ainavas un poētiski stāstījumi par pazušanu telpā.

Laura Šterna studē maģistra programmā Latvijas Mākslas akadēmijas Kustība. Attēls. Skaņa. apakšnozarē. Aktīvi interesējas par feminismu, minoritāšu tiesībām un aktīvismu, nodarbojas ar performanču mākslu un attīsta savu drag (iemiesošanās pretējā dzimuma tēlā, izmantojot žestus, kustības, grimu un apģērbu) tēlu. Savos darbos padziļināti pēta dzimtes dažādību, runā par sev svarīgām problēmām, cenšas tām piemeklēt tādus risinājumus, kas darba vērotājam liktu apšaubīt savas pārliecības.

Džozefīna Hiblere (Josefine Hübler) savos zīmējumos, gleznās, instalācijās, tēlniecības objektos pievēršas identitātes robežu meklējumiem, kas bieži vien rada sirreālus, bet tomēr reizē loģiskus secinājumus. Darbi ir kā autobiogrāfiski stāstījumi vai sapņu pārskati, kur tiek domāts par identitātes daudzajiem un dažādajiem aspektiem, tās esošajām robežām.

Sarunas valoda: angļu, dalība bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!