Publicitātes attēls.
 
Notikums
30
Nov
12:00

Santas Frances personālizstāde "Esmu redzams šajā attēlā, un man tas nepatīk"

Komentē
0
Atgādināt

No 24. novembra līdz 7. martam "ISSP Galerijā" skatāma Santas Frances personālizstāde "Esmu redzams šajā attēlā, un man tas nepatīk".

Santas Frances izstāde, kura tapusi organizācijas "Wunder Kombinat" un "ISSP Galerijas" sadarbībā, ir pirmais no izdevumu "WunderKombināts II. Latvijas mākslas gadagrāmata 2023" ievadošās programmas pasākumiem.

Izstāde ir veidota kā izdevumā ietvertās vizuālās esejas izvērsums telpā. Apspēlējot cilvēka nebeidzamo vēlmi pēc kontroles pār savu likteni, iekšējā miera meklējumiem un izmisīgiem mēģinājumiem izbēgt no eksistenciālām šausmām, māksliniece Santa France ir izveidojusi vizuālu stāstu, kas vēsta par konfliktu starp dažādiem domāšanas veidiem – maģisko un katastrofālo, kā vizuālu un konceptuālu atsauci izmantojot japāņu Ikebana un Kintsugi tehnikas. Ikebana praksē mākslinieks no dažādiem organiskiem materiāliem veido floristikas kompozīcijas, ievērojot noteiktus principus, lai dabu strukturētu sev tīkamā formā. Konkrētu darbību veikšana ar mērķi ietekmēt lietu kārtību un notikumu iznākumu ir saskaņā arī ar maģiskās domāšanas principiem. Pretstatīta tiek katastrofālā domāšana, kas apzīmē stāvokli jeb tendenci, kurā indivīds fokusējas uz potenciāli paša sliktākā scenārija īstenošanos, uztverot to kā reālu, pat ja tas ir absurds un neiespējams. Taču arī sliktākais scenārijs – katastrofa – ne vienmēr nozīmē kaut kā beigas un pilnīgu kontroles zaudēšanu. Cita japāņu mākslas jeb amatniecības prakse – Kintsugi, tiek izmantota saplēstu keramikas trauku labošanā, savācot lauskas un atkal savienojot tās veselā objektā. Trauka saplīšanu un tās rezultātā radušās plaisas uztverot nevis kā ko slēpjamu, bet kā daļu no tā vēstures.

* Frāze "Esmu redzams šajā attēlā, un man tas nepatīk" ("I’m in this photo and I don’t like it") atsaucas uz vairs neeksistējošu feisbuka opciju, kuru izvēloties lietotājs spēja paslēpt citu cilvēku augšupielādētos fotoattēlus. Opcija bija atrodama zem izvēlnes ar nosaukumu "Kas notiek?" ("What’s going on?") un vēlāk šī frāze kā arī izvēlnes ekrānšāviņs tika izmantota kā reakcijas attēls jeb meme, lai pārpublicētu un raksturotu humoristiski paškritiskus attēlus.

Santa France ir latviešu digitālā māksliniece, kuras darbība lielākoties ir saistīta ar 3D programmatūras piedāvātajām iespējām un to pielietojumu web kolāžu, video, animētu GIF attēlu un digitālo ilustrāciju veidošanā. Viņas kompozīcijām raksturīgā hiperreālistiski sterilā vide un kontrastējošie organiskie un cilvēka radītie objekti ne tikai atmasko to veidošanā izmantotās programmatūras vizuālās valodas īpatnības, bet arī vēsta par mūsdienu eksistences problēmām – digitālo kultūru, sevis refleksiju, nostalģiju un vientulību, kas saistīta ar dzīvi tiešsaistē.

Biļetes nopērkamas pie ieejas muzejā.

Izstāde apskatāma otrdien, trešdien, piektdien un sestdien 12:00–18:00 un ceturtdien 12:00–20:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!