Notikums
27
Nov
12:00

Sandras Strēles izstāde "Nenotikušās izstādes"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 28. novembrim galerijā "LOOK" apskatāma Sandras Strēles izstāde "Nenotikušās izstādes".

Katrs mākslinieks savas radošās dzīves laikā spēj izveidot tikai konkrētu skaitu ar personālizstādēm, piedalīties tikai konkrētā skaitā grupu izstāžu, projektu vai pasākumu. Idejas laika gaitā paliek tikai vairāk, bet lielākā daļa to netiek realizētas visdažādāko iemeslu dēļ - laika, izstāžu telpu trūkums, nepietiekams finansējums vai palīdzība. Tā nerealizētas paliek ļoti daudz labas idejas, kuras neviens muzejā vai galerijā tā arī neieraudzīs. Šī problēma īpaši izceļās, kad visu pasauli piemeklējusi Covid-19 pandēmija un mākslas kultūras dzīve ir ļoti samazinājusies.

Šajā balansā starp vērienīgām idejām un piezemētām iespējām tās realizēt mākslinieks ir izaicināts pārdomāt mākslu no jauna. Ielu mākslas kultūra, eksperimentālās mākslas galerijas, karjeras veidošana internetā, ir daudz un dažādi veidi, kā to izdarīt. Māksliniece Sandra Strēle, šo problēmu dēļ un ne tikai, gleznu sērijā “Nenotikušās izstādes” pievēršas dažādu mākslas izstāžu vizualizēšanai. Šī izstāde ir vēlme uzgleznot daudz un dažādas personālizstādes, kādas māksliniecei ir kādreiz gribējies vai gribētos realizēt šobrīd, taču dažādu iemeslu dēļ tas līdz galam nav izdevies. Darbi vērš uz pārdomām par to, ko nozīmē būt veiksmīgam māksliniekam, patiesam pret sevi un, ko šajā pasaulē nozīmē būt māksliniecei - sievietei.

Sandra Strēle 2016. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru. 2014. gadā semestri pavadīja apmaiņas programmā Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju mākslā 2012. gadā, Brederlo von Sengbusch mākslas prēmiju 2014. gadā un SEB stipendiju glezniecībā 2016. gadā. Sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs, starptautiskās rezidencēs un meistarklasēs Latvijā, Itālijā, Francijā, Beļģijā, Vācijā, Dānijā, Norvēģijā un citviet.

Izstāde būs apskatāma līdz 28. novembrim. Ieeja bez maksas. Darba laiks: otrdiena-sestdiena 12:00-17:00, pirmdienās, svētdienās slēgts.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!