Publicitātes attēls.
 
Notikums
05
Oct
19:00

"Sajūtu teātra" izrāde "Grāmata Zīme"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī skatāma "Sajūtu teātra" izrāde "Grāmata Zīme".

Neilgi pēc 1940. gada 9. augusta, kad Latvija nokļuva PSRS valstu sastāvā, tika pieņemts lēmums sastādīt aizliegto grāmatu sarakstu un iznīcināt bibliotēku fondu. Aizliegtās grāmatas dedzināja, skaldīja kā malku, samala makulatūrā. Par aizliegto grāmatu glabāšanu draudēja sods. Taču cilvēki slēpa gramatas arī tādās vietās, kur nekad neviens neiedomātos tās meklēt – saldētavā sviesta pikucī, citu grāmatu vākos, pieliekamajos kambaros, drēbju kaudzēs, ierokot zemē, paslēpjot bēniņos.

Izrādes "Grāmata Zīme" veidotāji kādas ģimenes piedzīvoto 1974. gadā stāsta ar sajūtu teātra palīdzību, kur priekšroka tiek dota skatītāja paša iztēlei. Izrādes stāsts tiek atklāts caur pieskārieniem, smaržu, garšu un skaņu, skatītājam esot ar aizsegtām acīm. Tāpēc izrāde ir piemērota cilvēkiem no 15 gadu vecuma, skatītājiem bez latviešu valodas zināšanām, kā arī skatītājiem ar redzes traucējumiem.

Sajūtu teātris ir vēl pavisam jauns un neierasts mākslas žanrs Latvijā. Tas ir teātris, kur skaņas, garšas, smaržas un pieskārieni ir galvenajās lomās, kur attēli zaudē savu spēku un priekšroka tiek dota iztēlei. Tas ir teātris, kurā visa uzmanība tiek pievērsta skatītājam un viņa sajūtām. Izrādes apmeklētājs, vienlaicīgi, ir gan "skatītājs", gan aktīvs izrādes dalībnieks. Esam raduši teātri baudīt tradicionāli, taču sajūtu teātris ļauj iepazīt pasauli un gūt neparastu pieredzi caur piecām mums svarīgajām maņām - dzirdi, tausti, garšu, smaržu un redzi.

Biļetes nopērkamas "Git.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!