Notikums
30
Maijs
13:34

Sabīnes Zoltneres personālizstāde "Muzeju sala"

Komentē
0
Atgādināt

No 17. marta līdz 6. aprīlim Rīgas cirkā būs skatāma Berlīnē dzīvojošās fotogrāfes Sabīnes Zoltneres izstāde "Muzeju sala". Fotogrāfiju sērijā tiek reflektēts par mākslas darbu vērtību un statusu mūsdienu sabiedrībā, muzeju atmosfēru sastatot ar Rīgas cirka ziloņu staļļa faktūrām.

Mākslas muzeji ir institūcijas, kas rūpējas par nozīmīgu kultūras objektu saglabāšanu. Sala ir simbols izolācijai, nošķirtībai un ilgām. Fotogrāfiju sērija radīta, iedvesmojoties no Muzeju salas jeb "Museuminsel" Berlīnē. Autore iedziļinās artefaktu saglabāšanas rituālā un pēta, kāpēc cilvēki piešķir nozīmi un vērtību šiem objektiem. Attēlotie cilvēki, kuri muzeju kolekciju mākslas darbos kļuvuši par apmeklētāju apskates un interpretācijas objektu, jautājoši veras mums pretim. Klīstot pa muzeju telpām, apmeklētāji nereti redzami, iekšējās pārdomās iegrimuši, it kā atbildes meklēdami. Ko cilvēki cer redzēt un just, apmeklējot mākslas muzejus? Un ko viņi atrod? Šī fotogrāfiju sērija runā par kultūras vērtību saglabāšanu, identitāti un ilgām. Izstādes tēma rezonē ar Rīgas cirka ēku, kurā norisinās pārmaiņas, norādot uz to, kā sabiedrībā mainās izpratne par vērtībām, par labo un skaisto.

Sabīne Zoltnere (1992) ir latviešu fotogrāfe, kura dzīvo un strādā Berlīnē. Studējusi grafiku Latvijas un Florences mākslas akadēmijā, skolojusies fotogrāfijā pie fotogrāfa Andreja Granta un Berlīnes "Ostkreuz" fotoskolā pie vācu fotogrāfes Sibilles Fendas (Sibylle Fendt).

Teātra trupas "Kvadrifrons" mākslinieciskajā programmā nozīmīgu vietu ieņem vizuālās mākslas sadaļa, kas tiek īstenota Rīgas cirka bijušajā ziloņu stallī. Šajā sezonā norisinās piecu jauno mākslinieču personālizstāžu sērija, kurā jau notikušas Līgas Spundes, Haneles Zanes Putniņas un Amandas Ziemeles izstādes, savukārt ciklu noslēgs gleznotāja Elza Sīle.

Izstādes atklāšana notiks 16. martā plkst. 19:00, tā apskatāma ceturtdienās un sestdienās no plkst. 16:00 līdz 19:00 līdz 6.aprīlim. Ieeja Rīgas cirkā no A. Kalniņa ielas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!