Publicitātes attēls.
 
Notikums
09
Jun
16:00

Rutes Martas Jansones izstāde "Palimpsests"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 30. jūnijam galerijā "Dom" apskatāma Rutes Martas Jansones izstāde "Palimpsests".

Palimpsests antīkajā kultūrā bija pergamentam līdzīgs materiāls, gatavots no dzīvnieka ādas. Uz tā rakstītais teksts tika nokasīts vai nomazgāts un nogludināts, lai to varētu izmantot atkārtoti, reizē saglabājot tikko nojaušamas iepriekšējo slāņu pēdas. Pats termins "palimpsests" cēlies, saliktenī apvienojot sengrieķu valodas vārdus "atkal" un "nokasīt".

Arī cilvēka ķermenis atkarībā no tā īpašībām un konteksta, nes sevī ne tikai tā dzīves pieredzi, bet arī konotāciju un simbolu uzslāņojumu. Māksliniece caur serpentisku spēju nolobīt vēsturiskās čaulas un jutību pamanīt teksturālus zīmogus, veic tēla izpēti, izskatot tā ontoloģiskos un materiāli formālos aspektus.

Rute Marta Jansone (1996) beigusi maģistru Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā (2022) ar diplomdarbu "Zemdegas", kas tika izstādīts arī galerijā "RIXC". Šobrīd studē doktorantūrā. Savā mākslinieciskajā praksē pēta arhetipus, sekojot dažādu kultūru kodiem, izjautājot cilvēka pretmetus, ķermeniskumu un kolektīvās psihes mērogus. Nodarbojas arī ar performanci.

Galrija "Dom" atvērta no trešdienas līdz sestdienai 16:00-20:00.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!