Notikums
19
Sept
10:00

"Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021" izstāde "Digitālie viduslaiki"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 3. oktobrim Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāma "Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021" izstāde "Digitālie viduslaiki", kas apvieno igauņu mākslinieka Āpa Tepera izstādi "Materialitātes ēna" un latviešu mākslinieces Kristīnes Krauzes-Sluckas izstādi "Paklausīgs pieskāriens".

Izstāde "Digitālie viduslaiki" aplūko, kā digitālās tehnoloģiju attīstība un dominance liek pamatus jaunai imateriālā atmiņu kultūrai, kuras ietekmē fotogrāfiskais attēls šķietami zaudējis savu materiālo substanci un kļuvis par informācijas kopuma potenciālam attēlam.  "Lai gan digitālā vide paver jaunas informācijas ātruma, mobilitātes un pieejamības iespējas, tā nesniedz galīgu garantiju kolektīvās atmiņas saglabāšanā. Attīstoties veidiem, kā mēs ražojam un saglabājām informāciju, pastāv risks nokļūt "digitālajos viduslaikos" jeb digitālās ēras radītā atmiņu iztrūkumu periodā, padarot informāciju vai atmiņas nepieejamu vai iztrūkumiem pilnu. Eksperti nodēvējuši 21. gadsimtu par "informācijas melno caurumu", jo šodien radītā digitālā informācija varētu nebūt nolasāma nākotnē un pastāv nopietns risks, ka visa šī gadsimta digitālā vēsture var kļūt nenolasāma un neatgūstama," raksta izstādes veidotāji.

Āpa Tepera personālizstāde "Materialitātes ēna" palūkosies uz digizitālizācijas procesu caur tradicionālās reprezentācijas prizmu, analizējot digitalizētā attēla iespēju saglabāt objektu un šī procesa radīto ietekmi uz vizuālo kultūru. Āpa Tepera personālizstādi papildinās arī jaunradīta sērija "Citu attēlu attēli", kas pievēršas mākslīgā intelekta automātiskajām alterācijām.  Kristīnes Krauzes-Slucka personālizstāde "Paklausīgais pieskāriens" aplūko cilvēka pieskāriena fundamentālo nozīmi digitālajā laikmetā, kad ierīces pakļautas cilvēka pirksta kontrolei.

Izstādes ietvaros 17. septembrī plkst. 18.00 Rīgas Fotogrāfijas biennāles un Latvijas Fotogrāfijas muzeja "Facebook" platformās norisināsies tiešraides saruna ar izstādes dalībniekiem, aplūkojot digitālās vides ietekmi uz fotogrāfiskā attēla materialitāti – digitālajām manipulācijām, informācijas iztrūkumiem un mākslīgā intelekta automātiskajām alterācijām – kontekstā ar izstādē redzamajiem mākslas darbiem. Izstādes mākslinieki – Kristīne Krauze-Sluka un Āps Tepers – iepazīstinās ar savu radošo darbību, kas aktualizē digitālo un analogo resursu miejiedarbību, savukārt, izstādes kuratore, Anete Skuja, iepazīstinās ar izstādes koncepciju, pieskaroties fotogrāfiskā attēla materialitātes pārmaiņām digitālo tehnoloģiju dominances un fotogrāfiskā medija transformācijas kontekstā.

Darba laiks: pirmdien, otrdien slēgts, trešdien, piektdien, sestdien, svētdien 10-17, ceturtdien 12-19.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!