Notikums
01
Aug
20:31

Riga IFF: Roja Andersona filma "Par bezgalīgo"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 18. oktobrī, plkst. 21:30 "Riga IFF" programmas "Nordic Highlights" ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma Roja Andersona filma "Par bezgalīgo" (Om det oändliga).

Pārdomas par cilvēka dzīvi visā tās skaistumā un nežēlībā, smieklīgumā un banalitātē. Stāstnieces liegā balss mūs gluži kā Šeherazade "Tūkstoš un vienas nakts pasakās" vada sapnim līdzīgos klejojumos. Šķietami bezjēdzīgiem brīžiem ir tāda pati nozīme kā vēsturiskiem notikumiem – kāds pāris lido pār kara plosīto Ķelni; tēvs apstājas, lai lietus laikā sasietu meitai kurpju auklas; sakauta armija dodas uz karagūstekņu nometni...

Režisors, kura unikālais kinorokraksts nu jau uzskatāms par patstāvīgu žanru, nav pesimists, tomēr raugās acīs bezgalīgā stāsta patiesībai – dzīve ir traģēdija bez uzvarētājiem. Ar pienācīgu cieņu un uzmanību cilvēks izturas pret to, kas viņam ir, vien tad, ja skaidri apzinās visa pastāvošā trauslumu un ievainojamību.

"Savulaik Bergmans, nu Andersons – šo dižo mākslinieku redzējums veido mūsu priekšstatus par zviedru ikdienu, priekiem un raizēm. Režisora filmu pasaule saglabājas nemainīga – zilganzaļu, kā ūdenī gulējušu fotogrāfiju to apdzīvo aizkustinoši neveiksminieki," raksta "Riga IFF".

Pilna festivāla programma un biļetes pieejamas šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!