Notikums
26
Febr
03:39

"Riga IFF": filma "Spoku pilsētas antoloģija"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 23. oktobrī, plkst. 18:00 "Riga IFF" programmas "New Canadian Cinema" ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma Denī Kotē filma "Spoku pilsētas antoloģija" (Répertoire des villes disparues) un notiks tikšanās ar filmas veidotājiem.

Nomaļā Kvebekas mazpilsētā iet bojā jauns vīrietis. Vietējie ļaudis nevēlas sērās apspriest šī nelaimes gadījuma apstākļus, savukārt pašvaldības vadītājai piepeši rodas jaunas raizes – jātiek galā ar mirušo atgriešanos, jo kopiena draud sabrukt kā kāršu namiņš. Rēgainajā ziemas miglā laiks virs apsnigušajiem laukiem šķietami zaudē jelkādu jēgu.

Traģiska humora cauraustā filma, kurā pārdabiskais iecelts sociālajā reālismā, uzņemta uz 16 mm kinolentes pēc literātes un fotogrāfes Lorensas Olivjē romāna. Starptautiski atzītais neatkarīgā kino režisors radījis šo darbu pārdomās par citādo, kas raisa cilvēkos bailes, un par pārmaiņām, kurās sairst ierastās dzīves telpas audekls.

"Denī Kotē ir viens no ievērojamākajiem un savdabīgākajiem Kvebekas kino pārstāvjiem – viņam virtuozi padodas runāt par sociālām problēmām tīrā mākslas valodā."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!