Notikums
24
Okt
18:00

"Riga IFF": filma "Karote"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 24. oktobrī, plkst. 18:00 "Riga IFF" pilnmetrāžas filmu konkursa programmas ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma Lailas Pakalniņas filma "Karote" un notiks tikšanās ar filmas veidotājiem.

Itin viss šeit ir saistīts ar visu citu... Sabiedrība ir sasniegusi tādu attīstības līmeni, ka no zemes dzīlēm iegūst naftu, transportē to uz pārstrādes rūpnīcu, kur pārvērš par plastmasu; transportē uz citu rūpnīcu, kur plastmasai piešķir karotes formu; pēc tam transportē uz veikaliem un ēdvietām, kur karotes jēgpilnais mūžs ilgst pārdesmit minūtes, un tad to izmet.

Melnbaltais stāsts par globālo fenomenu iemieso to, kas režisores skatījumā ir īsts kino. Viņas radītās dokumentālās telpas ģeogrāfija šoreiz ir ļoti plaša – materiāls uzņemts Latvijā, Lietuvā, Norvēģijā, Ķīnā, Honkongā un Azerbaidžānā. Lailas Pakalniņas īpašā rokraksta kino, kas mudina ne vien vērot, bet arī patiesi ieraudzīt, nav izrādīts vien Antarktīdā.

"Rūpnieciskā simfonija, kurā karotes ražošanas cikls ir brīvi pakārtots filmas un kadra kompozīcijai."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!