Notikums
01
Aug
21:03

Riga IFF: filma "Kapernauma"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 18. oktobrī, plkst. 18:00 "Riga IFF" ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma Nadīnes Labaki filma "Kapernauma".

Divpadsmit gadus vecais Zains iesūdz tiesā savus vecākus par to, ka tie dāvājuši viņam dzīvību, bet nespēj sniegt mīlestību. Zēnam nav dokumentu, tāpēc no juridiskā viedokļa viņa nav. Tiesas prāva ir ietvars, kas atklāj viņa skumjo dzīvesstāstu. Zaina rīcība ir kā simbolisks žests visu to bērnu vārdā, kuri nebūtu izvēlējušies dzīvot, ja viņiem ļautu izvēlēties.

Šajā spēlfilmā nekas nav izdomāts: visus tajā attēlotos elementus režisore vērojusi dzīvē savām acīm, jo varoņu tumšā pasaule ir liktenis, kas piemeklējis teju katru lielpilsētu uz zemeslodes. Nadīne Labaki par savu aizkustinošo, ilgstošā izpētē balstīto darbu saņēma daudzas nozīmīgas godalgas, izpelnoties arī nomināciju Oskara balvai kategorijā "Labākā filma ārzemju valodā". Viņa ideālistiski tic kino spējai mudināt cilvēkus domāt un patstāvīgi pieņemt lēmumus.

"Vienīgā libāņu režisore sieviete, kuras darbi izpelnījušies starptautisku ievērību. Viņas filmām par sieviešu, bērnu un visu mazāk aizsargāto sabiedrības grupu stāvokli Libānas sabiedrībā vēl lielāku spēku piešķir neprofesionālu aktieru pieaicināšana," par filmu raksta "Riga IFF".

Pilna festivāla programma un biļetes pieejamas šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!