Notikums
19
Okt
18:00

Riga IFF filma "Augstāk par zemi"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 19. oktobrī, plkst. 18.00 Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros tiešsaistē un "Splendid Palace" būs skatāma Katerinas Gornostajas filma "Augstāk par zemi".

Pēdējais gads vidusskolā ir bezgalības zīme gaidām. Pragmatiskā Maša, emocionāli atklātā Jana un nesatricināmas vienaldzības apgarotais Seņja ir labākie draugi un klasesbiedri kādā Kijevas skolā. No dienas uz dienu, no mācību stundas uz nākamo viņi gaida: vai nu iespēju studēt vai baudīt nekā nedarīšanu un nebeidzami tērgāt ar draugiem, vai arī beidzot iemīlēties. Maša, ieskatīdamās atturīgajā klasesbiedrā Sašā, nolemj viņam anonīmi uzrakstīt. Kaut kam tagad ir jāsākas. Tikmēr klasesbiedrs piebikstī, ka zosāda rodas, kad dvēsele pieskaras tavam ķermenim.

Aktierkino un dokumentalitātes sakausējuma pilnmetrāžas debijā Gornostaja radījusi netveramu jauno cilvēku jūtīgumu un iekšējo stāvokļu simfoniju. Ar Berlināles "Generation 14plus" konkursa godalgu apbalvotajā darbā jaušami izklājas arī mūsdienu ukraiņu jauniešu psiholoģiskais klimats pēc Maidana un 2014. gada notikumiem. Kopā ar skrupulozi izraudzītiem 25 skolas vecuma jauniešiem bez kino vai skatuves pieredzes, veidojot "ekrāna izlaiduma klasi", radīti daļēji autobiogrāfiski tēli. Viņi elektrizē bāli zaļās skolas telpas, kliedē depresīvās dienas, meklē sapratni vecākos, iemīlas, pārnakšņo pie draugiem, negūst pretmīlu, griež pudeli, ļaujas intīmām intervijām un spēlē "Augstāk par zemi". Viņi gaida jaunus sākumus.

Vairāk informācijas un biļetes šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!