Notikums
22
Okt
18:00

"Riga IFF": dokumentālā filma "Valsts bēru ceremonija"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 22. oktobrī, plkst. 18:00 "Riga IFF" programmas "Artdocfest" ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma Sergeja Lozņicas dokumentālā filma "Valsts bēru ceremonija" ("Государственные похороны") un notiks filmai veltīta saruna pēc seansa.

Josifa Staļina bēres kā grandioza, baisa un groteska izrāde, kas atsedz tirāniskā režīma būtību. Unikālos 1953. gadā PSRS uzņemtajos arhīvu materiālos visa valsts trīs dienas un trīs naktis atvadās no sava vadoņa.

Neiedomājami, ka joprojām, 66 gadus pēc tirāna nāves, tūkstošiem sērojošo 5. martā liek ziedus uz viņa kapa. "Uzskatu, ka tas ir mans pienākums – izmantot dokumentālo kadru spēku, lai uzrunātu līdzcilvēkus un meklētu patiesību," atklāj Lozņica. Viņš uzlūko šo filmu kā vizuālu Staļina personības kulta pētījumu un mēģinājumu dekonstruēt rituālu, kas veidoja asiņainās varas pamatus. Visu režisora uzņemto 20 dokumentālo filmu un 4 spēlfilmu pirmizrādes notikušas Kannu kinofestivāla oficiālās atlases ietvaros.  

"Iespējams, visgrandiozākais dokumentālais gāvējs – XXI gadsimta eposs, kas uzņemts XX gadsimta vidū."

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!