Publicitātes foto.
 
Notikums
09
Jūl
19:00

RIBOCA2: Saruna "Reliģiskie libertārieši ‒ marginālais garīgums un politiskā opozīcija"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 9. jūlijā, plkst. 19.00 mākslas biennāle RIBOCA2 piedāvā piedalīties Birgitas Mencelas un Nikolaja Smirnova tiešsaistes sarunā "Reliģiskie libertārieši ‒ marginālais garīgums un politiskā opozīcija".

Mākslinieks Nikolajs Smirnovs (Nikolay Smirnov) un krievu literatūras profesore Birgita Mencele (Birgit Menzel) uzskata, ka marginālie reliģiskie, garīgie strāvojumi vēsturiski bijuši saistīti ar politisku retoriku, kas iedvesmojusi arī sekulāras dumpības izpausmes. Pievēršoties bieži vien bieži vien neskaidrajām un reizēm pretrunīgajām saiknēm starp reliģisko, garīgo opozīciju un politisku alternatīvu meklējumiem, Smirnovs un Mencele no savām mākslinieciskajām un akadēmiskajām pozīcijām aplūko jauno reliģiju atdzimšanu un tālāku izplatīšanos postpadomju Krievijā.

Pazemes reliģiskās grupas, kas attīstījušās kā sekas un pretestība oficiālā garīguma un politiskajām dominances formām, piedāvājušas sabiedrības modeļus, kas atkārtoti uztverti kā alternatīvas politikas ceļu meklējumi. PSRS sabrukumam sekoja vēl nepieredzēts reliģijas un okultisma strāvojumu pieplūdums postpadomju Krievijas meinstrīma kultūrā ‒ arī Baltijas valstīs, kur Dziesmotā revolūcija bija cieši saistīta ar reliģijas atdzimšanu. Savā dialogā "Reliģiskie libertārieši ‒ marginālais garīgums un politiskā opozīcija" Smirnovs un Mencele aplūko pēcstaļiniskās PSRS pagrīdes okultisma un ezoterikas nozīmīgo lomu padomju projekta demontāžā un to, kā šodien, globalizēta sinkrētiska garīguma laikmetā, mēs vēl joprojām vērojam jauno reliģiju izplatīšanos, pievēršoties, piemēram, dievturu kustībai Latvijā un Sibīrijas šamaņa Aleksandra Gabiševa sekotājiem Krievijā.

Saruna notiks RIBOCA2 tīmekļa vietnē https://bit.ly/MenzelSmirnov. Dalība ir bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!