Kadrs no filmas.
 
Notikums
12
Apr
23:00

Režisores Mārgaretas fon Trotas filma "Ingeborga Bahmane – ceļojums tuksnesī"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 28. novembrī, plkst. 20.30 kinoteātrī "Splendid Palace" skatāma režisores Mārgaretas fon Trotas filma "Ingeborga Bahmane – ceļojums tuksnesī".

1958. gada vasara. Viņa ir austriete, viņš – šveicietis. Viņa ir dzejniece, viņš – dramaturgs. Viņa ir pārgalvīga un trausla, viņš – piedzīvojumu kārs, bet konservatīvs. Kad Ingeborga Bahmane pirmo reizi Parīzē sastop Maksu Frišu, abi ir literātu un lasītāju elki. Turpmākajos četros gados viņi lauž, stiepj un pārdefinē savas attiecības un nododas emancipācijas eksperimentiem. Nespējot izveidot kopdzīvi starp Cīrihi un Romu, Frišs met greizsirdības ēnu pār Bahmanes talantu un popularitāti.

Smalka retrodrāma ar biogrāfijas fragmentiem, radošo aprindu salondzīvi un pēckara paaudzes glamūru. To režisējusi jaunā vācu kino un feminisma pioniere fon Trota, kuras vecmāmiņa ir Latvijas vācbaltiete no Trotu-Treidenu dzimtas. Berlināles galvenajā konkursā iekļautā melodrāma ir cieņpilns 81 gadu vecās fon Trotas žests Ingeborgai Bahmanei (1926–1973). Filmas spēks jaušams pērnā gada Eiropas labākās aktrises Vikijas Krīpsas atveidotajā Bahmanē. Viņas literāte zaigo elegancē un intelektā – ar savām domām un gribu, atvērtu prātu un miesu. Viņas pašpietiekamības kādam būs mazliet par daudz, citam tā šķitīs pati pilnība.

Biļetes nopērkamas "Splendidpalace.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!