Notikums
19
Janv
13:00

Radošā darbnīca bērniem izstādē "Nenorunātās tikšanās"

Komentē
0
Atgādināt

19. janvārī un 9. februārī no plkst. 13:00 izstāžu zālē "Arsenāls" skatāmās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotās izstādes "Nenorunātās tikšanās" ietvaros notiks radošās darbnīcas, kuru laikā bērni varēs caur laikmetīgo mākslu iepazīt zinātniskās fantastikas žanru.

Skolēniem izstādes apmeklējums būs aizraujošs veids, kā papildināt zināšanas un prasmes vairākos mācību priekšmetos – literatūrā, vizuālajā mākslā un citos – un aizdomāties par saistošām fantastikas tēmām ārpus skolas mācību programmas. Izstādē aplūkotie jautājumi skar gan kosmosa iekarojumus, kas atklājas 1970. gados radītajos latviešu mākslinieku darbos, gan nemirstību un vispārdrošākos nākotnes scenārijus. Izstāde uzdod drosmīgus jautājumus, kas aktuāli arī mūsdienu jauniešiem, – kas ir kvīru kultūra, kiborgi un mākslīgais intelekts?

Izstādes apmeklējums būs kā ceļojums laikā: izmantojot LLMC sagatavoto ceļvedi – izstādes skaidrojošo vārdnīcu –, no izstādes apmeklējuma būs iespēja gūt vairāk un noskaidrot atbildes uz jautājumiem, ko uzdod laikmetīgā māksla. Atbildes vari meklēt pats vai kopā ar izglītības programmu vadītājiem un mākslas vēstnešiem iepriekš pieteiktās ekskursijās.

Kopā ar fantastikas rakstnieci Ievu Melgalvi radītā radošās rakstības uzdevumā, iedvesmojoties no izstādē skatāmajiem iedomāto pasauļu – utopiju un distopiju – stāstiem, ikvienam būs iespēja attīstīt tēlus un nākotnes scenārijus zinātniskās fantastikas žanrā. Radošo uzdevumu meklē ceļvedī izstādē un lejuplādē šeit!

Izstāžu zāle "Arsenāls" sadarbībā ar mākslinieci Evu Vēveri izveidojusi jaunu piedāvājumu skolēnu grupām (8.–12. klase) programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros – interaktīvu nodarbību "Ideju ģenerators: kā top instalācija?", kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar modernās, laikmetīgās un konceptuālās mākslas formu – instalāciju – un tās veidošanas procesu. Nodarbības laikā skolēni pēc īsas izstādes apskates attīsta savas idejas par dotajām tēmam un veido paši savas instalācijas.

19. janvārī plkst. 13.00–15.00 bērniem un jauniešiem (ieteicamais vecums 10+) būs iespēja apmeklēt radošās rakstības darbnīcu, ko vadīs rakstniece Ieva Melgalve.

9. februārī plkst. 13.00–16.00 aicinām bērnus (ieteicamais vecums 3+) kopā ar vecākiem uz Robotu dienu kopā ar mākslinieci Gundegu Eveloni un mūziķi Gundegu Graudiņu. Darbnīcā radīsim kustīgus un skanošus marsmobiļus.

Izstādes rīkotāji aicina apmeklēt izstādi kopā ar visu vecumu bērniem, taču lūdzam ņemt vērā, ka izstādē ir arī mākslas darbi, kas piemēroti skatītājiem tikai no 16 gadu vecuma. Tādēļ ekskursiju programmai izstādē aicinām pieteikt 9.12. klašu skolēnus, bet ģimeņu brīvdienas kopā ar māksliniekiem piemērotas dažādām vecuma grupām.

Dalības maksa darbnīcās: ieejas biļete izstādē. Visi darbnīcām nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots, tāpēc obligāta iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot anketu šeit vai rakstot mara@lcca.lv vai arsenals@lnmm.lv

Izstāde skatāma no 13. decembra līdz 23. februārim.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!