Notikums
12
Aug
00:16

"Punctum" festivāls: īsprozas pastaiga "Atbildes uz pastkartes"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 22. maijā, plkst. 19:00 modernisma dzejnieces Montas Kromas simtgadei veltītā "Punctum" festivāla "Monta. Tu. Monta. Es" ietvaros Rīgā norisināsies īsprozas pastaiga "Atbildes uz pastkartes".

Annas Lorensas-Pjetroni īsprozas pastaiga "Atbildes uz pastkartes" ir fragmentēts, daļēji autobiogrāfisks, daļēji literārs stāstījums prozā un dzejā, pievēršoties tam, kā personiskā, nacionālā un starptautiskā vēsture iezīmē un ietekmē britu viešņas piedzīvoto Rīgā. Kā, piemēram, viedokli par pilsētu veido un caurvij zvirbuļi, Austrumberlīne 1979. gadā, seksualitātes apslēpšana, Vasarsvētku draudzes baznīca un tilts Glāzgovā? Un kādā veidā skatījumu uz Rīgu iekrāso tas, ka pilsētā ierodies kā eiropietis, bet atgriezies jau kā autsaiders? Ko sanāk atstāt aiz sevis, bet ko – paņemt līdzi? Un kā Rīgā pieredzētais ietekmēs to, kā tu uztversi pati savu un citas pilsētas?

Pastaigas dienā nepieciešams bez maksas lejupielādēt lietotni "Overhear" vietnēs "App Store" vai "Google Play", jo tekstus pastaigas laikā būs iespējams klausīties tikai austiņās. Saruna pirms pastaigas notiks angļu valodā. Tekstu tulkotāja – Ieva Lešinska. Tikšanās – Mārstaļu ielas un 11. novembra krastmalas krustojumā.

Par autori:

Anna Lorensa-Pjetroni (Anna Lawrence Pietroni) uzauga Anglijas rūpniecības reģionā Midlendā, un arī viņas romāna "Rūbijas karote" ("Ruby’s Spoon") darbība notiek autores dzimtajā pilsētā. Viņa ir studējusi angļu valodu un literatūru Oksfordas Universitātē. Birmingemas Universitātes radošās rakstības pasniedzēja ir strādājusi arī par cietumsardzi, un šī pieredze aizsāka joprojām nerimstošo interesi par to, kā vietas veido cilvēkus.

Lietotne "Overhear" ir izveidota, lai pirms festivāliem un to laikā ierakstītajam saturam izveidotu ģeogrāfisko sasaisti ar neatkarīgām vietējām kultūrtelpām. "Overhear" rosina cilvēkus doties uz lieliskām vietām, kur viņus sagaida jauni, īpaši tām pieskaņoti dzejas un prozas darbi. Sekojot kartei, interesenti var atrast unikālas vietas un noklausīties īpaši tām radītos literātu tekstus.

Kā lietot "Overhear":

1. Lejuplādējiet "Overhear" no Apple App Store vai Google Play un pieslēdzieties sistēmai!
2. Aizejiet uz kartē norādīto vietu un nospiediet uz ziņojuma, kad tas parādās ekrāna apakšā!
3. Atveriet savu atskaņošanas sarakstu un noklausieties pastkarti!

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!