Notikums
14
Nov
18:00

Primo Levi grāmatas "Atelpa" atvēršana

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 14. novembrī, plkst. 18:00 Žaņa Lipkes memoriālā notiks apgādā "Neputns" izdotā Primo Levi autobiogrāfiskā darba "Atelpa" atvēršanu.

"Atelpa" vēsta par Primo Levi pieredzēto ilgajā mājupceļā no Aušvicas uz Turīnu. Grāmatu no itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere, un tas ir pirmais Levi darbu tulkojums latviešu valodā. Pasākumā grāmatas fragmentus lasīs Gundars Āboliņš, Jēkaba Nīmaņa klarinetes pavadījumā.

"Atelpa, atgriešanās grāmata, odiseja cauri Eiropai starp karu un mieru... stāsts par vairs necerētas brīvības pavasari," tā šo Levi darbu raksturo Italo Kalvīno. "Atelpa" ir dokumentāla atmiņu grāmata, ceļojuma apraksts, filozofisks vērojums. Melnā humora izraibinātas pārdomas par cilvēka dabu. Ceļinieka piezīmes par dažādām tautām un to tikumiem. "Tā ir atgādinājums, cik viegli ir zaudēt cilvēciskumu, pārstāt to vai citu ļaužu grupu vai tautu uzlūkot kā cilvēkus, kas pelnījuši līdzcietību," tā par grāmatu saka tulkotāja Dace Meiere.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!