Publicitātes attēls
 
Notikums
19
Sept
14:00

Pikniks ar mākslinieci Evitu Gozi "Ievadkurss pašaizsardzībā"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 19. septembrī plkst. 14.00 Tērbatas ielā 75 festivāla ''Survival kit 11'' ietvaros notiks pilniks ar mākslinieci Evitu Gozi "Ievadkurss pašaaizsardzībā".

Piknikā ar mākslinieci Evitu Gozi apmeklētāji aicināti piedalīties meistarklasē ''Ievadkurss pašaizsardzībā'', kurā profesionāļu vadībā apgūsim pamatiemaņas, kā sevi aizstāvēt fiziska apdraudējuma gadījumā. Pirms nodarbības māksliniece iepazīstinās ar savu darbu ''Fingerlocks'', kura pamatā ir pagājušā gadsimta 50.-60. gadu pašaizsardzības rokasgrāmatu foto ilustrācijas. Kopā ar dažādiem pāriem, ieskaitot sevi un savu partneri, pāriestudējot un ar kameru fiksējot šīs ainas, māksliniece uzsver intīmo partnerattiecību vienlīdz apspiedošo un piepildošo potenciālu un uzdod jautājumu – vai mājas vienmēr ir visdrošākā vieta?

Ievadu pašaizsardzībā pasniegs ''Krav Maga Riga'' pārstāvis – pieaugušoun bērnu instruktors Ronalds Seleckis. ''Krav Maga tulkojumā no ivrita nozīmē "tuvcīņa". Šī sistēma tika izstrādāta Izraēlā 20.gs. vidū un sākotnēji tā tika radīta militāriem nolūkiem, bet ar laiku tika pielāgota arī civiliedzīvotāju vajadzībām. Pasaulē šobrīd Krav Maga ir ieņēmusi vadošo lomu starp pašaizsardzības sistēmām, jo tā ir pierādījusi savu efektivitāti reālajā dzīvē. Krav Maga savā apmācības programmā ir iekļāvušas vairāku valstu armijas un drošības struktūras. Krav Maga pašaizsardzības sadaļa civiliedzīvotājiem tiek mācīta visā pasaulē un ir guvusi lielu atsaucību efektīvas, mūsdienīgas un interesantas treniņu programmas dēļ.'', skaidro pasākuma rīkotāji.

Evita Goze (1984) ir māksliniece, žurnāliste un kuratore, kas dzīvo un strādā Rīgā. Viņas galvenais izteiksmes līdzeklis ir fotogrāfija, taču savos darbos viņa izmanto arī tekstu, atrastus attēlus un priekšmetus. Goze ieguvusi bakalaura grādu fotogrāfijā Braitonas Universitātē Lielbritānijā un maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņas darbi izstādīti un publicēti Latvijā un ārzemēs. 2019. gadā ISSP galerijā Rīgā bija apskatāma viņas personālizstāde ''Sardzē''.

Festivāls ''Survival Kit 11'' no 4. septembra līdz 4. oktobrim norisinās Tērbatas ielā 75. Festivāla organizators ir Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un tā kuratore ir Katja Krupeņņikova. Vienpadsmitā festivāla tēma ir ''Būt drošībā ir bīstami'' ("Being safe is scary").

Ieejas maksa: derīga festivāla ieejas biļete, to cena 3 līdz 5 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro. Uz pašaizsardzības kursu ieteicams ierasties ērtās drēbēs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!