Notikums
28
Nov
12:00

Personālizstāde "Kur manas kārtis kritušas"

Komentē
0
Atgādināt

No 14. oktobra līdz 19. decembrim "Kim?" Laikmetīgās mākslas centrā skatāma Ievas Kraules-Kūnas personālizstāde "Kur manas kārtis kritušas".

Ievas Kraules-Kūnas personālizstāde-instalācija ir veidota, autorei atskatoties uz personisko pieredzi, uzaugot 20. gs. 90. gadu Rīgā. Kā vēsta izstādes veidotāji, "izstāde ir atmiņās un emocijās balstīts kultūrvēsturisku un sociopolitisku liecību kārtojums, kas pievēršas pieredzētajam, pārprastajam un iztēlotajam. Sekojot nosaukumā ietvertajam pieteikumam, izstāde ietver sevī to nejaušību, likteņa un apstākļu sakritību, kas noteica lietu kārtību "neuzvarētajā" desmitgadē – 90. gados, kas vēl joprojām ir šeit."

Māksliniece stāsta par 20. gadsimta 90. gadu dualitāti, permanento laika un lietu relativitātes sadursmi un atstātās ietekmes nospiedumiem. Katrai no "Kim?" četrām izstāžu telpām piešķirta vienas taro kārts nozīme [..],kas iezīmē kādu mākslinieces subjektīvās pieredzes ainu, caur kuru tiek atsegta 90. gadu Rīgas realitāte. Lai arī dziļi personīgas, šīs ainas uzbur simboliskas kolektīvās apziņas zīmju kopas.

Šīs atmiņu scenogrāfijas iedarbojas ar 90. gadu kultūras telpai zīmīgiem mākslas darbiem, kurus no jauna interpretē to autori – Ēriks Božis, Andris Breže, Ieva Iltnere, Sarmīte Māliņa un Ojārs Pētersons –, no šodienas pozīcijām atskatoties uz savu tā laika daiļradi vai piedzīvoto un ieviešot tajā nozīmju maiņas vai koriģējumus.

Vairāk informācijas par izstādi "Kim?" Laikmetīgā mākslas centra mājaslapā.

Ieeja izstādē bez maksas. "Kim?" Laikmetīgā mākslas centra darba laiks: otrdiena – svētdiena 12.00–18.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!