Publicitātes attēls.
 
Notikums
13
Apr
18:12

Performanču vakars ar Aleksu Makkenziju

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 5. martā, plkst. 19.00 "Baltic Analog Lab" notiks performanču vakars ar Aleksu Makkenziju.

"Baltic Analog Lab" aicina uz paplašinātā kino vakaru kopā ar īpašo viesi no Kanādas – Aleksu Makkenziju (Alex MacKenzie), kurš prezentēs paplašinātā kino performanču programmu "Eksperimenti vienam projektoram", izmantojot vienu 16mm kino projektoru sešās performancēs.

"Eksperimenti vienam projektoram" pēta 16 mm filmas projekcijas iekārtas potenciālu. Paplašinot šī izsmalcinātā un precīzā instrumenta iespējas, šis paplašināto un performatīvo darbu komplekts izmanto mehānismu pilnībā; manipulējot, pārveidojot un uzlabojot dažādus tā funkcionalitātes aspektus. Atrastie kadri, apgleznotas filmu lentes un gaisma tiek pārveidoti ar staru traucējumiem, divkāršu cilpu, fokusa, objektīva un slēdža izmaiņām, lai radītu radikāli pārveidotas un sapņainas telpas — episkas, ieskaujošas un abstrahētas. Rezultāti mirgo pāri ekrānam, apvienojot "kosmisko ar mikroskopisko... ekstātiskā gaismas spožumā" (Marilyn Brakhage).

Alekss Makkenzijs ir Kanādas rietumkrastā dzīvojošs mediju mākslinieks, dizaineris, skolotājs, kurators un rakstnieks, kurš galvenokārt koncentrējas uz analogo filmu un ar roku apstrādātu attēlu. Viņš veido paplašināto kino, gaismas projekcijas instalācijas un projektora performances darbus. Viņa filmas un izrādes ir prezentētas festivālos, mākslas galerijās un andergraunda telpās visā pasaulē, tostarp Roterdamā, Oberhauzenā, EXiS (Seula), Lightcone (Parīze), Kino Arsenālā (Berlīne), LA Filmu forumā, Sanfrancisko Exploratorium, Shapeshifters (Oakland), Microscope Gallery (Ņujorka), Centro de Cultura CDMX, Western Front Vancouver, Winnipeg Cinematheque, Pleasuredome Toronto, Cinematheque Quebecois u.c.

Programmā:
"Mūsu dienas ir skaitītas" (6 min) 16mm projekcija
Melnbaltais līderis pulsē projektora iekšpusē un ārpusē, slīdot pāri ekrānam un skaitot līdz tā atkārtotai parādīšanās brīdim.

"Fosfēns" (12 min) 16mm projekcija
Viena krāsota filmas cilpa kopā ar rūpīgi sakārtotiem objektīva traucējumiem izraisa redzes izmaiņas aizvērtām acīm un halucinācijas: smalki ieskaujošu un cildenu gaismas tēlojumu.

"Mall Emocijas" (13 min) 16mm projekcija
Divas fuksīna cilpas no senlaicīgas franču filmas, kas reklamē agrīno iepirkšanās centru kultūru, kuras tiek savienotas un manipulētas zem objektīva lēcas, radot sapņainu dimensiju telpu, kuras ēnainā figūra mēģina atrast izeju no kapitāla maldiem. Audio autors Klēra Kenija (Eyelickers, Giantess, Skiimask, What’s Hot, Electrosonics).

"Inogon Light" (6 min) 16mm projekcija
Inogonas gaismas ir krasta bākas, kurās muarē efekts rada bultas, kas norāda uz iedomātu līniju, kas apzīmē apdraudējumu vai drošas caurbraukšanas līniju; navigatoriem šķērsojot līniju, bultiņas uz bākas, šķiet, kļūst par vertikālām joslām, pirms tās pāriet atpakaļ uz bultiņām, kas norāda pretējā virzienā.

"Viens no pieciem" (10 min) 16mm projekcija
Performance ietver NFB (National Film Board of Canada) kino klasikas filmu sākuma kadrus, kas runā par nabadzību Kanādā: sejas eksplodē, kūst, izplūst un mirgo; sapņi un murgi atšķetinās, acis skatās, bet neredz, dzīves ir sašķeltas.

"Granulēts lidojums" (15 min) 16mm projekcija
Īsa 16 mm atrasta filma tiek radikāli pārveidota dzīvā performancē, izmantojot analogo pikseļu izstiepšanas tehnikas, lai veidotu saplūstošas krāsas un to dziļumu tandēmā ar radniecīgu tehniku (granulāro sintēzi), kas nodrošina skaņu celiņu šim citādajam redzes veidam. Episka, ieskaujoša un abstrakta krāsu lauka filmas performance. Audio autors Stīvens Vuds (Multiplex Grand, Kensington Gore, The Battles, Destroyer)

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!