Publicitātes attēls.
 
Notikums
03
Jun
19:00

Performanču cikls "Biotransformācijas"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 3. jūnijā, plkst. 19:00, kultūrvietā "1983" notiks performanču cikls "Biotransformācijas" .

Literāru pasākumu cikls – performatīvie lasījumi “Biotransformācijas” – veltīts ekofeminisma un posthumānisma jautājumiem. Pasākums apvienos dzejnieces ar citu mediju māksliniecēm – vizuālās mākslas pārstāvēm.

Plkst. 19:00 uzstāsies Māra Ulme un Jeļena Glazova ar performanci "Mutējošās identitātes". Mākslinieču nodoms ir pētīt salikto organismu sadarbību un interakciju caur hibriditāti un simbiozi.

Plkst. 20:00 uztāsies Elīna Semane ar Paulu Lūciju Lejiņu. Mākslinieces uzdod jautājumu, kad tu rīkojies bioloģisku impulsu vadīts un kad tikai sensum communem dēļ?

Par pasākumu cikla "Biotransformācijas" vadošo tēmu izvēlētas mūsdienu filozofiskās aktualitātes – ekofeminisma un posthumānisma jautājumi, koncepta pamatā ir ideja par literatūras spēju veicināt sabiedrības dialogu par aktuālo filozofisko virzienu tematiku. Apvienojot feminismu un vides aizsardzību, ekofeminisma filozofija pēta, kādā veidā pašreizējais sievietes pakļautais stāvoklis un pasaules ekosistēmas vides degradācija ir patriarhāta un kapitālisma sekas. Ekofeminisms un posthumānisms pasvītro cilvēces sadzīvošanas stratēģijas ar dabu un tehnoloģiju, risinot koeksistences jautājumus. Koeksistence var arī nozīmēt spēju indivīdam sadzīvot pašam ar sevi, individuālo mentālo stāvokli, kā arī ar ekologisko sistēmu krīzes situāciju, tāpat arī ar jaunas posthumānās subjektivitātes veidošanos.

Performanču ciklam izvēlētas autores, kas pārstāv jauno un jaunāko Latvijas literāro paaudzi. Pēc kuratores domām, šīs autores savos darbos spēj iesaistīties dialogā par ekofeminisma un posthumānisma tēmām un caur tām uzrunāt lasītājus un klausītājus. Autores radīs jaunus orģināldarbus, kas atspoguļos viņu attieksmi pret ekofeminisma diskursu, norādot uz autoru līdzšinējiem darbiem - sociālai kritikai, sadzīves metafizikai, ikdienas dzīves atspoguļošanai, šīs autores dod priekšstatu par Latvijas jaunās un jaunākās literārās paaudzes iespējamo pienesumu kopējai kultūras ainai.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!