Publicitātes attēls.
 
Notikums
21
May
17:44

Pasākums "Cilvēktiesību labirints: kopā uz tiesiskuma ceļa"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 21. februārī plkst. 13.00 Latvijas Nedzirdīgo savienības zālē notiks biedrības "Apeirons" pasākums "Cilvēktiesību labirints: kopā uz tiesiskuma ceļa".

2022. gada nogalē Latvijas Tiesnešu mācību centrs (LTMC) kopā ar nodibinājumu "Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons"" uzsāka projektu "Universālais dizains cilvēktiesību ievērošanā", kura laikā aktualizēja cilvēktiesību jautājumus, izzināja tiesnešu zināšanas par invaliditāti un cilvēku ar invaliditāti zināšanas par tiesu un tiesībām.

"Apeirons" kopā ar LTMC aicina cilvēkus pieteikties uz informatīvo pasākumu "Cilvēktiesību labirints: kopā uz tiesiskuma ceļa", kurā tiks prezentēti informatīvie materiāli, kas izstrādāti projekta laikā. Kā arī tiks pastāstīts par projektu kopumā un tā sasniegto.

Pasākumam var pieteikties šeit

Ņemot vērā 2023. gada pētījuma rezultātus, kurā piedalījās tiesneši un tiesu darbinieki tiek izstrādāts tiesu standarts jeb rokas grāmata, lai ikviens tiesnesis varētu viegli un pārskatāmi iepazīties ar svarīgāko par ko vajadzētu padomāt, ja tiesas procesa dalībnieks ir cilvēks ar invaliditāti. Papildus standartam no 22. februāra tik uzsāktas klātienes mācības tiesnešiem, kuras tiks atklātas ar pasākumu "Sajūtu pusdienas". Svarīgi, ka mācības no marta sākuma būs pieejamas arī e-vidē LTMC mācību informācijas sistēmā, tādējādi stiprinot tiesnešu un tiesu darbinieku kompetenci darbā ar cilvēkiem ar invaliditāti. 

Neatņemama projekta sastāvdaļa ir cilvēku ar invaliditāti un sabiedrības informēšana par tiesu un tiesībām, tieši tāpēc ir izstrādāts trīs sēriju video, kurā skaidri un saprotami cilvēki tiek iepazīstināti ar to, kas ir tiesa, kas ir tiesas process un kā vērsties tiesā.  Viens no svarīgiem materiāliem, kas tiek izstrādāts ir piecas infografikas, kurās vizuāli tiek attēlots piemēram, kas ir administratīvais process vai kriminālprocess. 

Kā norāda "Apeirona" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis: “Svarīgi ir saprast, ka zināt, kā aizstāvēt savas tiesības, nav tikai juridiska prasme, bet gan pamatprincips, kas cieši saistīts ar individuālo brīvību un taisnīgumu. Šis iemaņu apgūšanas ceļš veicina ne tikai personisko pašnoteikšanos, bet arī kopējo sabiedrības attīstību. Spēja izteikt savu viedokli un aizstāvēt tiesības rada nepieciešamo līdzsvaru starp iedzīvotāju un valsts attiecībām, veicinot demokrātijas stiprināšanu. Tiesību aizsardzība ir kā stūrakmens, kas nodrošina sabiedrības labklājību, un tādēļ svarīgi ieguldīt pūles, lai arī cilvēki ar invaliditāti apgūtu šo būtisko prasmi un veicinātu tiesiskumu savā ikdienas dzīvē."

Projekta "Universālais dizains cilvēktiesību ievērošanā" galvenais uzdevums ir palielināt cilvēku ar dažādu veidu invaliditāti spēju īstenot savu tiesību izmantošanu un aizsardzību, tostarp nodrošināt, ka tiesību nodrošinātājam – tiesu sistēmas darbiniekiem – ir zināšanas un izpratne par darbu ar cilvēkiem ar dažādu veidu invaliditāti. 

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!