Publicitātes attēls.
 
Notikums
15
Apr
15:15

Paneļdiskusija "Francijas un Latvijas dialogs par klimatu un ilgtspēju 2024"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 15. aprīlī plkst. 15.15 Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, auditorijā "Alfa" Francijas vēstniecība un Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar Latvijas Universitāti aicina uz paneļdiskusiju "Francijas un Latvijas dialogs par klimatu un ilgtspēju 2024" ar mērķi pievērst dažādu jomu speciālistu un Latvijas sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņu jautājumam, kā arī dalītos ar zinātniski pamatotu informāciju par klimata pārmaiņām un ilgtspēju.

Diskusiju atklās Latvijas Universitātes rektors profesors Gundars Bērziņš un Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna (Aurélie Royet-Gounin).

Latvija 1992. gadā pievienojās ANO Vispārējai Konvencijai par klimata pārmaiņām un līdz ar to ir uzņēmusies virkni starptautisku saistību, lai ierobežotu pasaules klimata pārmaiņas. Tāpat Latvija arī atbalstīja un parakstīja 2015. gada 12. decembra Parīzes nolīgumu, kura mērķis ir noturēt globālo sasilšanu būtiski zem 2° C robežām salīdzinot ar pirmsindustriālo līmeni un censties ierobežot temperatūras pieaugumu 1.5°C robežās.  Šo starptautisko nolīgumu mērķis ir novērst cilvēku darbības neatgriezenisku ietekmi uz klimatu un citām planētas sistēmām, kuru ilgtspējas robežas šobrīd tiek pārsniegtas.

Lai arī šis klimata konteksts ir satraucošs, 2023. gada Latvijas Dabas fonda pētījums rāda, ka to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kas piekrīt uzskatam, ka klimata pārmaiņas ir reāla un globāla problēma, samazinās. Ja pirms diviem gadiem tie bija 60 % iedzīvotāju, tad tagad to skaits ir noslīdējis līdz 36 %.

Diskusijā piedalīsies franču un latviešu eksperti no dažādām institūcijām – universitātes, nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi, pašvaldības, Klimata un Enerģētikas ministrija, kā arī studējošie. Speciālisti ne tikai dalīsies ar savām zināšanām par aktuālo situāciju klimata pārmaiņu jomā, bet arī stāstīs par pieredzi un labās prakses piemēriem, kā dažādās jomās pielāgoties un mazināt rīcības ietekmi uz klimatu, un tādejādi sniegt savu atbildi šim izaicinājumam. Šī tikšanās būs iespēja diskutēt par mūsu sabiedrības izaicinājumiem klimata jomā kontekstā ar pasaules ilgtspējas nepieciešamību.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!