Publicitātes attēls
 
Notikums
20
Sept
12:00

Meistardarbnīca "Slepenā tikšanās"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 20. septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 izstāžu zālē ''Rīgas mākslas telpa''  Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 ietvaros notiks attēla manipulācijas tehniku meistardarbnīca ar mākslinieci Līgu Spundi.

Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja pašiem kļūt par fiktīvas situācijas autoriem, iepazīstot dažādas attēla un informācijas manipulācijas tehnikas un paņēmienus. Kā informē rīkotāji, izmantojot foto izdrukas, to dažādās kombinācijas, dalībniekiem būs iespēja konstruēt savu slepenās tikšanās scenāriju, tādējādi gūstot pieredzi, kas aicina apzināties vizuālās informācijas subjektīvismu un kritiskāk izvērtēt ikdienā sastopamo virtuālās informācijas saturu.

''Jau kādu laiku viltus ziņas kļuvušas par pavisam ikdienišķu parādību. To klātbūtni lielākā daļa no mums apzinās, taču nereti joprojām piedzīvo mulsumu konfrontācijas brīžos. Tehniski projicējot realitāti un radot šķietami neapšaubāmu īstenības attēlojumu, fotogrāfija reiz izkonkurējusi glezniecību. Tā nereti kalpojusi par zibenīgu pierādījumu gan noziegumiem, gan vēsturiskiem notikumiem, arī personas identitātei. Tomēr attēls vēl nekad nav bijis tik redzams un populārs kā mūsdienās. Tā izmantojums un pieejamība strauji augusi, sevišķi kopš 1999. gada, kad Japānā tika radīts pirmais mobilais telefons ar iebūvētu fotokameru. Ne velti šo divdesmit gadu laikā fotografēšana no specifiskas profesijas kļuvusi par vienu no iemīļotākajiem vaļaspriekiem un efektīvākajiem rīkiem mārketingā. Taču līdz ar milzīgo pieprasījumu pēc fotogrāfijas mainījusies arī attēla loma un atbildība attiecībā uz īstenības attēlojumu.'', stāsta pasākuma rīkotāji, norādot, ka attēla manipulācijas iespējas vēl nekad nav bijušas tik viegli pieejamas, precīzas un grūti atdalāmas no sākotnējā oriģināla. ''Kas gan tur slikts, ja nogurušā sejā parādās ar attēlu manipulācijas palīdzību parādās nedaudz vaigu sārtuma? Taču kā ir ar tiem attēliem, kuru manipulācija mērķtiecīgi izmantota, lai celtu sabiedrībā trauksmi un sagrozītu vispārējo noskaņojumu globāli politiskā līmenī?'', vaicā organizatori.

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos šeit: https://s.surveyplanet.com/q1D-SOXA

Dalības maksa – 2.50 eiro.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!