Foto: Kristīne Madjāre
 
Notikums
01
Aug
04:37

Martina Vizbuļa izstāde "+371 28649002"

Komentē
0
Atgādināt

No 7. līdz 15. maijam RIXC galerijā Lenču ielā 2 individuāliem apmeklējumiem pieejama Martina Vizbuļa izstāde "+371 28649002".

Izstādes rīkotāji aicina zvanīt interaktīvajiem mākslas darbiem attālināti vai arī pieteikties individuālam apmeklējumam RIXC galerijas darba laikā, no trešdienas līdz sestdienai, no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00, iepriekš zvanot un rakstot uz tel. nr. 25358541 (Līva Siliņa) vai rakstot uz [email protected]. Izstādē mākslinieks ir radījis viedus mākslas darbus, kuri ir sazvanāmi ar LMT piedāvāto tehnoloģisko risinājumu starpniecību, radot iespēju ikvienam veidot interaktīvu "sarunu" ar tiem.

Jau vairākus gadus Martins Vizbulis aizrāvies ar mikrokontrolieru un dažādu sensoru studijām. Kad mākslinieka rīcībā nonāca SIM kartes modulis, veicot dažādus praktiskus eksperimentus, mākslinieks nonāca pie secinājuma, ka SIM kartes modulis var veiksmīgi aizvietot WiFi neesamību un viņš saprata, ka tas būs mākslas darbu sirds vietā. Izstādē katrs mākslas darbs ir aprīkots ar savu SIM karti un darbosies, to sazvanot – ikviens varēs mijiedarboties ar mākslas darbiem no saviem telefoniem, radot iespēju pat abpusējai komunikācijai un veidojot sava veida datu bāzi. Iespējams, ka šādi viedie mākslas darbi būs vērojami viedajās mājās, kurās līdzās robotizētam sarunu biedram ir sazvanāms mākslas darbs.

Izstādes mākslas darbiem nav nosaukumu – tie ir anonīmi un to identifikators ir telefona numurs. Izstāde sastāv no trīs darbiem – darbam latviešu valodā "+371 2 8610046" un darbam angļu valodā "+371 2 5468729" ir iespējams piezvanīt, kā arī jebkurš apmeklētājs var (un pat vēlams) pieiet un veikt zvanu kādai personai no saviem kontaktiem. Toties dzērienu automāta darbam (angļu valodā) – "+371 2 6663413" – klātienē katrs apmeklētājs būs aicināts piezvanīt un saņemt kādu no bezmaksas dzērieniem, to skaitā paša mākslinieka darinātu ābolu vīnu.

Martins Vizbulis ir mākslinieks, kas ir beidzis Rīgas Lietišķās mākslas koledžas Koktēlniecības nodaļu (2001) un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaura (2004) un maģistra (2007) programmas. Šobrīd mākslinieks ir Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras vadītājs Latvijas Mākslas akadēmijā. Paralēli studijām VKN, mākslinieks sāka strādat arī ar izstāžu ekspozīciju iekārtošanu, ar ko viņš paralēli nodarbojos vēl šobrīd. Martins Vizbulis ir piedalījies piecu Latvijas valsts ekspozīciju un viena parālēlā mākslas pasākuma iekārtošanā Venēcijas mākslas biennālēs; viņš ir autors ekspozīciju iekārtošanai visām Purvīša balvas izstādēm mākslā, kā arī citām lielām ekspozīcijām. Autors ir veidojis ekspozīcijas tādiem ārvalstu māksliniekiem kā Džeimss Benings (James Benning), Jons Meks (Jonas Mekas), Kristians Boltanskis (Christian Boltanski) un Brako Dimitrijevičs (Braco Dimitrijević).

Savā radošajā darbībā, mākslinieks ar saviem darbiem ir piedalījies 2005. gadā grupas izstādē "Jukas" LNMM izstāžu zālē "Arsenāls", 2006. gadā grupas izstādē "Waves" LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" un 2008. gadā grupas izstādē "Time Will Show – Junge Kunst aus Lettland" Flensburgā, Vācijā. Jau tolaik mākslinieka darbi bija ļoti saistīti ar tehnoloģijām. Tas, kas šos darbus raksturotu "haštagos", ir: skaņa, viļņi, laiks, interference, komunikācija.

RIXC galerijas darba laiks: trešdiena–sestdiena, 12.00–18.00. Izstāde ir apskatāma līdz 15. maijam. Telefonsarunas ar mākslas darbiem ir pieejamas attālināti, zvanot galerijas darba laikā:

LV - "+371 2 8610046";
ENG - "+371 2 5468729";
Dzērienu automāta darbs ENG - "+371 2 6663413".

Pieteikties individuāliem apmeklējumiem iespējams, zvanot un rakstot (īsziņas, Whatsapp) uz tel nr. 25358541 (Līva Siliņa) vai rakstot uz [email protected].

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!