Publicitātes attēls.
 
Notikums
01
Dec
12:00

Marko Mētama personālizstāde "Reiz sen senos laikos. Dzīve kā pasakā"

Komentē
0
Atgādināt

No 30. novembra līdz 6. janvārim galerijā "Māksla XO" skatāma igauņu mākslinieka Marko Mētama personālizstāde "Reiz sen senos laikos. Dzīve kā pasakā".

"Reiz dzīvoja sieviete ar piķa melniem matiem un ļoti gaišu ādu. Viņai bija septiņi vergi vīrieši-punduri. Tā kā šie vīrieši bija daudz mazāki par sievieti, viņi ļoti baidījās no viņas. Viņi dzīvoja kopā lielā mājā dziļi mežā, un vīrieši darīja visu, ko lielā, gaišādainā sieviete vēlējās. Jo viņi zināja, kas notiks, ja viņi to nedarītu," teikts izstādes pieteikumā.

Savā jaunākajā 14 darbu sērijā, kas veidota kā pasaku grāmatas lapas puses, viens no ievērojamākajiem igauņu laikmetīgajiem māksliniekiem, melnā humora meistars Marko Mäetamm piedāvā jaunu skatījumu labi zināmiem stāstiem, pievienojot šīm mūžīgi paliekošajām pasakām jaunu interpretācijas slāni, dokumentējot šobrīd apkārt notiekošo: Sniegbaltīte un septiņi rūķīši; Karlsons, kas dzīvo uz jumta; Trīs sivēntiņi; Zobu feja; Nāriņa un gāzes caurule; Leda un gulbis; Sarkangalvīte; Ansītis un Grietiņa; Dusošā skaistule; Aladins un burvju lampa; Trīs brāļi; Lidojošais paklājs un kaujas raķete; Bembijs un galvaskauss; Ragana.

Pasakas bieži tiek uzskatītas par stāstiem, kas ir kultūras pamatā un kalpo kā tās saknes. Pasakās rakstītās vairāk vai mazāk slēptās patiesības iedarbojas uz cilvēka instinktiem un sapņiem, aizraujot tos no bērnības, vedot iztēles lidojumos, raisot brīnuma vai baiļu sajūtu. Tām ir būtiska nozīme mūsu personīgajā attīstībā, palīdzot mums izpētīt mūsu identitāti, vienlaikus palīdzot mums stāties pretī mūsu visdziļākajām bailēm. Pasakas ļauj mums ar smaidu aptvert šķietami neiespējamo un noticēt savām spējām. Pasakas kā mūsu kolektīvā zemapziņa dažreiz ļauj mums izvēlēties dzīvot fantāzijā.

Marko Mäetamm mākslas prakse ir ļoti autobiogrāfiska – tās centrā ir ģimenes dzīve un sabiedrība. Mākslinieks pēta pelēko zonu starp privāto un publisko. Viņa darbi, par spīti to dažkārt drūmajam saturam, ir humora pilni. Tie ietver stāstus, kas no pirmā acu uzmetiena, šķiet, ļoti personiski un intīmi, bet patiesībā ir par katru no mums, jo pieskaras cilvēces pamatinstinktiem. Bieži tie attēlo kaut ko tik tuvu mūsu pieredzei, ka to neatpazīstam; dažkārt mums ir neērti par to runāt.

Izstāde apskatāma no pirmdienas līdz sestdienai 12:00–18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!