Publicitātes foto.
 
Notikums
13
Apr
00:33

Marjus Ivaškeviča lugas "Totalitārais romāns" skatuves lasījums

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 28. februārī plkst. 19.00 "Hanzas Peronā" notiks lietuviešu dramaturga Marjus Ivaškeviča lugas "Totalitārais romāns" skatuves lasījums.

Lugā "Totalitārais romāns" savijas vairākas paralēlas vēsturiskas un mūsdienu sižeta līnijas – personīgā pieredze un sarunas ar citiem māksliniekiem, kā arī ceļojumi pa Vidusāziju; kāda veca mākslinieka ceļojums, lai atrastu savas jaunības gleznas, kas izkaisītas pa pasauli; atsauces uz kirgīzu rakstnieka Čingiza Aitmatova iedzīvināto teiku par mankurtu, Mihaila Bulgakova likteni un romānu "Meistars un Margarita". Visi šie stāsti un varoņi rotaļājas spilgtā kaleidoskopā, vēstot par mākslas un varas sarežģītajām attiecībām.

Marjus Ivaškevičs ir lietuviešu rakstnieks, esejists, dramaturgs. Ivaškeviča lugas tulkotas daudzās valodās un iestudētas dažādās valstīs, tostarp Latvijā – "Izraidītie" (rež. O. Koršunovs, Dailes teātris, 2014), "Tuvā pilsēta" (rež. K. Serebreņņikovs, Nacionālais teātris, 2017), "Malыš" (rež. D. Petrenko, Liepājas teātris, 2020). 2020. gadā "KatlZ Riga" sadarbībā ar režisoru Oskaru Koršunovu veidoja tiešsaistes izrādi pēc Ivaškeviča lugas "Guļošie" motīviem. Latviešu valodā tulkots un nupat izdots arī Ivaškeviča trešais romāns "Tomass Mūrs".

Biļetes nopērkamas  "Bilesuparadize.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!