Notikums
28
Nov
12:00

Mākslas salons "Atbalstissimo"

Komentē
0
Atgādināt

Mākslas un kultūras portāls "Arterritory.com" laikā no 26. novembra līdz jaunā gada sākumam galerijas "Putti" telpās Peitavas ielā 5 atver pagaidu mākslas salonu – platformu, kur sarunāties, diskutēt, iedziļināties un ļauties mākslai, izstādot 17 mākslinieku un mākslinieku grupu darbus, kurus būs iespējams arī iegādāties.

Kā raksta "Arterritory" pārstāvji, tā idejiskais balsts ir pats jēdziens "salons", kas mūsdienu pasaulē nonivelēts un zaudējis savu pirmatnējo saturu. Izstādes atskaites punkts ir salona sākotnējā daba, kuru veidoja un radīja 18. gadsimts, Apgaismības laikmets, kas to padarīja par filozofiskās un intelektuālās domas un diskusiju centru, kura būtiska iezīme bija ne tikai uzdrīkstēšanās strīdēties un kritizēt, bet arī iecietība pret citādo un vēlme sarunāties.

"Un māksla, kā zināms, ir viens no spēcīgākajiem sarunas katalizatoriem, kā arī iekšējā dialoga partneriem. Tā uzvedina uz pārdomām, piešķir dzīvei smaržu un reizēm var arī cilvēku spārnot," raksta salona veidotāji.

"Šis ir arī mirklis, kad māksla mūsu dzīvē kļuvusi par izšķirīgu nepieciešamību. Laikā, kad ierobežota iespēja fiziski pārvietoties, māksla ir instruments, kas spēj paplašināt realitāti, ļaujot mums brīvi klejot un nokļūt citās pasaulēs.

Jēdzienam "salons", kā zināms, ir vēl kāda būtiska nozīmē mākslas vēsturē. Tas ir arī izstādes nosaukums, kas apzīmē lielāko mākslas dzīves notikumu Rietumeiropā laikposmā no 18. gadsimta vidus līdz 19. gadsimta beigām. "Parīzes salons" savulaik bija atskaites punkts virknei mākslinieku, kolekcionāru un skatītāju - kā vieta, kur satikties, ieraudzīt un sarunāties par aktuālākajām norisēm mākslas laukā," teikts paziņojumā presei.

"Arterritory salons" tapis projektā "Atbalstissimo" – pavasarī durvis vēra Arterritory.com virtuālā galerija kā atbalsta akcija māksliniekiem un reakcija uz vispatverošo krīzi. Projekta ideja ietverta nosaukumā "Atbalstissimo", kas sevī apvieno divus vārdus - itāliešu "bravissimo" un latviešu "atbalsts", un tas iecerēts kā solidaritātes žests. 90 procenti mākslas darba vērtības tiešā veidā nonāk pie to radītājiem.

"Arterritory salonā" tiks izstādīti Māra Bišofa, Andra Eglīša, Andra Grīnberga, Kapsara Groševa, Indriķa Ģelža, Helēnas Heinrihsones, Haralda Jegodzienska, Maijas Kurševas, MAREUNROL'S, Sarmītes Māliņas&Kristapa Kalna, Ģirta Muižnieka, Katrīnas Neiburgas, Elitas Patmalnieces, Daiņa Pundura, Zanes Hanneles Putniņas, Aivara Vilipsona, Artūra Virtmaņa darbi.

Salonā varēs iegādāties arī mākslas un kultūras portāla "Arterritory.com" izdotās grāmatas un ikgadējos žurnālus - "Arterritory sarunas" un "Arterritory sarunas ar kolekcionāriem".

Galerija atvērta trešdienās, ceturtdienas, piektdienās, sestdienās no plkst. 12:00 līdz 18:00

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!