Notikums
26
Febr
18:00

"Mākslas dienas – māksla tautai"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 26. februārī, plkst. 18.00 Mūkusalas Mākslas salonā notiks Mākslas dienām veltīts vakars. Tajā mākslas zinātniece Sniedze Kāle skaidros Mākslas dienu popularitātes fenomenu padomju laikā.

"Mākslas dienas ir īpašs temats Latvijas mākslas vēsturē. Padomju periodā tas bija skatītāju ārkārtīgi iecienīts notikums, kas spēja pilsētu laukumos pulcēt tūkstošiem mākslas interesentu. Iesaistīto cilvēku skaita ziņā šāda apvienošanās pieredzēta vienīgi Atmodas laikā.

Kāpēc sabiedrība tik kāri tvēra un gaidīja šo ikgadējo notikumu, un kāda bija mākslinieku interese iesaistīties šajos "Mākslu – tautai" svētkos?

Mākslas dienām veltītais vakars notiek izstādes "Dzīvā ķēde" ietvaros. Tajā kuratore Sniedze Kāle apkopojusi 20. gadsimta 80. un 90. gadu mijas Latvijas mākslu no Zuzānu kolekcijas ar mērķi iedvesmoties no Atmodas laikā iekapsulētās protesta enerģijas un atgūt šodien izšķirošos procesos nepieciešamo līdzdalības spēku. Izstādes norises laikā pieejama plaša izglītības programma skolēnu un bērnu grupām, kā arī darba lapas apmeklētājiem ar bērniem."

Plašāka informācija par izglītības programmām šeit. Ieeja pasākumā un izstādē – bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!