Publicitātes attēls.
 
Notikums
26
May
18:00

LMA modes skate "Kliedziens"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 26. maijā, plkst. 18:00 Rīgas cirkā notiks LMA modes skate "Kliedziens".

Ar vērienīgu notikumu programmu Latvijas Mākslas akadēmijas modes skate šogad atzīmēs savu 30 gadu jubileju, izgaismojot Latvijas modes mākslas vēsturi, šī brīža un nākotnes modes mākslas tendences un studentu jaunākās un drosmīgākās tērpu kolekcijas. Modes skates centrālā tēma "kliedziens" akcentēs šī brīža nemieru un vēlmi izlausties. 

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) modes skate ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajām jaunās modes un dizaina platformām Latvijā, kas veicina modes nozares attīstību un jau trīsdesmit gadus reprezentē modes mākslas studentu radošo veikumu. 

"Laikā, kad visapkārt valda šajā gadsimtā vēl nepiedzīvots haoss, karš, pandēmija, pārblīvēts informācijas troksnis, ir grūti tapt pamanītam, sadzirdētam un uzklausītam. Nozīmīgas tēmas sabiedrībā tiek risinātas protestu formā, "izkliedzot" skaļi savu sāpi caur tvitera tēmturi vai publicējot pēc iespējas provokatīvāku komentāru. Kliedziens arī katram personīgi ir kā emociju kulminācija, kad uzkrātais ar jaudu nonāk skaļā atklātībā. Visbeidzot, bez kliedziena nav dzīvības, jo tieši tā mēs katrs nākam pasaulē. Līdzīgi arī šajā notikumu kopumā/izstādē mēs piedzīvosim studiju procesa kulmināciju un katra dalībnieka "piedzimšanu" publiskajā telpā. Kliedziens kā koncepts sevī aptver dažādās dizaina procesa puses. Modes kliedziens – raksturojot gan svaigākās idejas, gan industrijas un patērētāju kultūras fenomenu," komentē asociētā profesore, LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde.

Ik gadu LMA modes skatē ir iespēja ieraudzīt jaunākās un svaigākās modes tendences, kuras materializējas kolekcijās "gatavs valkāšanai" vai tieši pretēji apliecina modes mākslas netveramās robežas parādot ekscentrisku avangarda modi. Skates ietvaros tiek demonstrētas jaunas, inovatīvas un radošas idejas, kā arī atspoguļoti oriģināli ieceres avotu meklēšanas procesi. Modes skates ietvaros jau ierasti tiks demonstrētas to Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, ko akadēmijas pasniedzēju komisija izvēlēs īpašā atlasē.

Biļetes nopērkamas "Aula.lv".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!