Kadrs no filmas "Svārstības".
 
Notikums
23
Feb
18:00

"Lielā Kristapa" atklāšana. Dokumentālo filmu pirmizrādes

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 23. februārī, plkst. 18.00 kinoteātrī "Splendid Palace" sāksies nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" festivāls. Atklāšanas vakarā rādīs režisora Andreja Verhoustinska jaunāko dokumentālo filmu "Nr. 105555" un Kristīnes Briedes filmu "Svārstības".

Filma "Nr. 105555" vēsta par Salaspils memoriālu. Sižeta centrā ir ieslodzītā Nr. 105555 dienasgrāmatas teksts par piedzīvoto Salaspils nometnē 1944. gadā. Tekstu lasa aktieris Kaspara Znotiņš. Filma ir kā dokumentāls memoriāla vērojums mūsdienās – apmeklētāji ieinteresēti skatās vai garlaikoti laiskojas, emocionāli reaģē vai vienaldzīgi distancējas, ēd un dzer, spēlē bumbu vai ieurbjas telefonos, atslēdzoties no ārējās pasaules.

Atklāšanas programmu turpinās Kristīnes Briedes jaunākā filma "Svārstības". Latvija ir teju vienīgā valsts pasaulē, kuras oficiālā luteriskā baznīca ir aizliegusi sieviešu ordināciju, lai gan pirms tam divdesmit gadu garumā sievietes veiksmīgi kalpoja par mācītājām. Kamēr daļa garīdznieču, nespējot ar to samierināties, emigrē, lai veidotu pilnvērtīgu dzīvi citviet pasaulē, citas ieņem otršķirīgus amatus Latvijas baznīcas hierarhijā, strādājot par sludinātājām un mācītāja pienākumu izpildītājām. Tomēr vairākas sievietes – teoloģes vairs nav ar mieru stāvēt malā un samierināties ar viņām piešķirto otršķirīgo lomu. Ar pārliecību un paklausību, kas reizē mijas ar šaubām un mudina uz sacelšanos, Rudīte, Dace un Agrita bruģē ceļu uz nākotni, kurā vieta pie altāra paredzēta arī sievietēm.

Biļetes nopērkamas kinoteātra kasē vai internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!