Notikums
28
Janv
18:00

Lekciju cikls "Zeme": Viktors Freibergs

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 28. janvārī, plkst. 18:00 Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS ietvaros tiešsaistē notiks kinozinātnieka Viktora Freiberga lekcija par Žila Verna romānu adaptācijām kino.

Lekcija veltīta šīgada festivāla tēmai "Zeme". Kino zinātnieks Viktors Freibergs ļaus ieskatīties vienā no visu laiku izcilākā fantasta Žila Verna piedzīvojumu romānu "Ceļojums uz Zemes centru" (1864), "20 000 ljē pa jūras dzelmi" (1870), "Astoņdesmit dienās apkārt zemeslodei", (1873), kino adaptācijām piemēros.

Viena no pirmajām filmām, kas tika uzņemta pēc Žila Verna darbiem, bija 1916. gadā tapusī "20 000 ljē pa jūras dzelmi", kuras pamatā bija arī kāds cits rakstnieka darbs – "Noslēpumu sala" (1875). Filma kļuva īpaši slavena ar to, ka tā bija pirmā pasaulē, kas tika uzņemta arī zem ūdens. Žila Verna darbu adaptācijas nav tikai ceļojums uz Zemes centru, apkārt pasaulei, bet arī savdabīgs ceļojums daudzu skatītāju jaunībā, kad Žils Verns bija rakstnieks, kura fantāzija vilināja daudzus lasītājus.

Festivāls 2ANNAS norisināsies jau 25.reizi no 9. līdz 15. aprīlim. Sīkāka informācija: 2annas.lv

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!