Notikums
25
Jan
18:00

Lekcija un diskusija "Jaunais jutīgums un ASMR"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 25. janvārī, plkst. 18.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) notiks programmas "Vārds dizainam" lekcija un diskusija "Jaunais jutīgums un ASMR".

Pēc pandēmijas radītā pārtraukuma klātienē atgriežas DMDM izglītības programma "Vārds dizainam" ar arhitektūras prakses "ĒTER" prezentāciju un diskusiju par izstādes "Weird Sensation Feels Good: The World of ASMR" (Dizaina muzejā Londonā) arhitektūras tapšanas procesu – par to, kā arhitektūra un dizains var veicināt labsajūtu un jutīgumu publiskā vidē.

Izstāde, kas norisinās no pagājušā gada maija, ir veltīta ASMR jeb autonomās sensorās meridiāna reakcijas pasaulei, rosinot neparastu fizisko sajūtu piedzīvošanu. ASMR ir patīkama tirpoņa, kas kāda stimula ietekmē rodas ķermenī un izplatās no pakauša līdz pat mugurai – tās cēlonis nav pilnībā izprasts, tomēr termins kļūst arvien izplatītāks, lai runātu par ķermeņa labsajūtu digitālajā laikmetā. Veidojot izstādes arhitektūru, "ĒTER" pētīja veidus, kā arhitektūra var rosināt patīkamu sajūtu veidošanos, palīdzot cīņā ar nomāktību, bezmiegu un trauksmi. Lekcijā "Vārds dizainam" arhitekti stāstīs par tādas arhitektūras veidošanu, kas izraisa, iespējams, nebijušu, paaugstināta jutīguma pieredzi. Pēc prezentācijas apmeklētāji aicināti iesaistīties diskusijā.

Arhitektūras praksi "ĒTER", kuru dibinājuši Kārlis Bērziņš, Dagnija Smilga un Niklāvs Paegle, starptautiskais nozares medijs "Dezeen" 2022. gadā nosaucis par vienu no 29 daudzsološākajām pasaulē. "ĒTER" projektētais atbalsta centrs "Pērle" Cēsīs saņēmis 2022. gada Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu, bet izstāde Londonas Dizaina muzejā ieguvusi Dezeen Awards godalgu gan par gada labāko ekspozīcijas arhitektūru, gan publikas balvu. Prakses pētniecības ideju aizsākumi meklējami kopīgi veidotajā Baltijas Paviljonā 2016. gada Venēcijas Arhitektūras biennālē, kas pirmo reizi vēsturē pārstāvēja Latviju, Lietuvu un Igauniju vienotā ekspozīcijā, uzvarot trīs nacionālos konkursus.

DMDM kopš 2012. gada organizē neformālās izglītības programmu "Vārds dizainam". Līdz šim tā pulcējusi vairāk nekā 170 Latvijas dizaineru un jomas profesionāļu, kas dalījušies pieredzes stāstos, vadījuši dizaina domnīcas pedagogiem, kā arī realizējuši dizaina darbnīcas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

Dalības maksa: ieejas biļete muzeja ekspozīcijā.


Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!