Notikums
26
Nov
18:00

Lekcija "Pilsētas, kādas nav. Nerealizētais un zaudētais Rīgā, Liepājā, Jelgavā un citviet Latvijā"

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 26. novembrī, plkst. 18:00 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā notiks RTU profesora, Dr. habil. art. Jāņa Krastiņa lekcija "Pilsētas, kādas nav. Nerealizētais un zaudētais Rīgā, Liepājā, Jelgavā un citviet Latvijā", kuras uzmanības centrā būs arhitektūra, kas iemieso laikmeta gaumi, estētiskos priekšstatus un politiskās ambīcijas.

"Arhitektūra ir ikdienā redzams kultūrvēstures piemineklis, kas vienmēr prasa lielus resursus, bet atstāj labi atpazīstamas un ilgstošas pēdas. Tādēļ tā iemieso ne tikai katra laikmeta gaumi un estētiskos priekšstatus, bet arī politiskās ambīcijas. Arī cilvēki, kuri īpaši neorientējas kultūras jomā, atpazīs tādus dažādu laikmetu lielos projektus kā Rīgas pilsētas mākslas muzejs, Vienības nams Daugavpilī, Kolhoznieku nams Rīgā vai jaunās koncertzāles reģionos. Tomēr bieži vien vērienīgi projekti palikuši tikai skiču vai rasējumu stadijā. Kādas ir bijušas šīs nerealizētās ieceres? Ko nenotikušie lielprojekti liecina par arhitektūru, un ko – par attiecīgā laikmeta politiku?" teikts lekcijas aprakstā.

Norises sākums plkst. 18.00, vieta – Brīvības bulvārī 32, Rīgā. Ieeja – bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!