Notikums
02
Dec
18:00

Lekcija "Pīlādzis ir tas pats baobabs, tikai mazāks?"

Komentē
0
Atgādināt

2. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijā notiks Latvijas mākslas gadagrāmatas "WunderKombināts" komandas rīkota Zanes Zajančkauskas lekcija "Pīlādzis ir tas pats baobabs, tikai mazāks? - vērojumi par dekoloniālā diskursa piezemēšanos Latvijā", kuru komentēs Lienes Pavlovskas mākslas darbs.

Pēdējos gados dekolonialitātes jautājumi ieņēmuši būtisku vietu Eiropas mākslas izstāžu un atmiņas institūciju dienaskārtībā. Izstādēs, semināros un diskusijās tiek meklēta arī Austrumeiropas vieta koloniālajā pagātnē un tagadnē. Šie centieni ir piņķerīgi – tajos sava vieta gan izdevīguma meklējumiem, gan vēlmei tikt sadzirdētiem, gan rūpēm par vēstures gaitā marginalizētajiem, gan mēģinājumiem iekļauties, gan pašrefleksijai un taisnīguma meklējumiem. Lekcijas uzmanības centrā būs dekolonialitātes diskursa ienākšana Latvijā, pievēršoties virknei pēdējo gadu notikumu mākslā, ar to saprotot gan mākslas darbus, gan kuratoru prakses, gan diskursīvus notikumus un tekstus.

Lekcija tiek organizēta tematiskā saiknē ar izdevumā "WunderKombināts I. Latvijas mākslas gadagrāmata" ietverto Zanes Zajančkauskas eseju "Dekoloniālā diskursa piezemēšanās Latvijā".

Zane Zajančkauska ir kuratore, kuras pieredzi veido politiskās teorijas un filozofijas, kā arī mākslinieciskās izpētes (artistic research) studijas, darba pieredze Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā un Leipcigas Laikmetīgās mākslas muzejā, izstāžu centra vadīšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī virkne sadarbībā balstītu projektu, kas kopš 2018. gada tiek īstenoti, strādājot apvienībā "Kolektīvs". Regulāri, bet reti publicē esejas Latvijas kultūras medijos.

Liene Pavlovska ir scenogrāfe un vizuālā māksliniece, kura domā un strādā sadarbībā ar telpu. Pavlovska studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļā un Sandberga institūtā, Studio for Immediate Spaces. Viņas darbi veidojas, sekojot interesei par sociāli-ekonomisko iekārtu modeļiem, no tiem izrietošajām kolektīvajām vēlmēm un tam, kā tie nosaka cilvēku un citu būtņu kopā dzīvošanu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!