Publicitātes attēls.
 
Notikums
29
Nov
15:00

Lekcija "Izraēlas kritika – vai tas ir antisemītisms?" un sienas gleznojums "Sāras divi dēli"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 29. novembrī, plkst. 15.00 pasākumu cikla "Kas ir drosme?" ietvaros notiks prof. Urija Šavita (Uriya Shavit) tiešsaistes lekcija "Izraēlas kritika – vai tas ir antisemītisms? Antiizraēlisms un antisemītisms – līdzības un atšķirības" un Žaņa Lipkes memoriālā būs skatāms Daniila Vjatkina lielformāta sienas gleznojums "Sāras divi dēli".

Izceļot tādus zīmīgus datumus kā Rumbulas slaktiņa atceres diena 30. novembrī, Žaņa Lipkes dzimšanas diena 1. februārī, Eiropas "Taisnais starp tautām" piemiņas diena 6. martā un Žaņa un Johannas Lipkes jaunākā dēla Zigfrīda (Ziga) dzimšanas diena 2024. gada 29. jūnijā, topošā izglītības centra Drosmes māja dārzā būs skatāmi mākslinieka Daniila Vjatkina sienas gleznojumi, notiks ekspertu lekcijas un sarunas par to, kas ir pilsoniski atbildīga rīcība ārkārtas apstākļos un ikdienā; sarunas par to, kas ir drosme.

Pasākumu cikls tiks atklāts trešdien, 29. novembrī plkst. 15.00 Žaņa Lipkes memoriālā ar Telavivas universitātes Mūsdienu Eiropas ebreju izpētes centra vadītāja, eksperta islāma studijās un antisemītisma vēsturē, prof. Urija Šavita (Uriya Shavit) tiešsaistes lekciju "Izraēlas kritika – vai tas ir antisemītisms? Antiizraēlisms un antisemītisms – līdzības un atšķirības".

Papildus lekcijai Drosmes mājas dārzā tiks atklāts mākslinieka un grafiskā dizainera Daniila Vjatkina lielformāta sienas gleznojums "Sāras divi dēli".

Lai pietuvotos Žaņa Lipkes memoriāla izglītības centra Drosmes māja projekta uzstādītajam mērķim – kļūt par jaunās pilsoniskās sabiedrības atbalsta punktu vēstures izzināšanai un drosmīgu, pasauli pārveidojošu ideju realizēšanai, – Drosmes dārzā iepretim memoriālam līdz 2024. gada vasarai radošā kopradē ar mākslinieku Daniilu Vjatkinu taps četri lielformāta sienas gleznojumi – četri cilvēku glābšanas stāsti.

Daniila Vjatkina pirmais sienas gleznojums "Sāras divi dēli" veltīts glābšanas stāstam Daugavpilī, kur slēpnī zem vistu kūts latvietei Teklai Balodei izdevās nosargāt geto ieslodzītās ebrejietes Sāras 1939. gadā dzimušo dēliņu Mišu Ihlovu. Pateicoties Sāras drosmei un morālajam spēkam, holokaustā izdzīvoja arī viņas 1942. gada vasarā Daugavpils geto dzimušais dēls Griša.

Biļetes nopērkamas pie ieejas muzejā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!