Notikums
19
Janv
19:00

Laikmetīgas dejas izrāde "Glitch"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 19. janvārī, plkst. 19.00 LKA Nacionālajā filmu skolā būs skatāma jauno horeogrāfu laikmetīgas dejas izrāde "Glitch".

Iedvesma laikmetīgās dejas izrādei "Glitch" ir radusies no autoru personīgās pieredzes un sajūtām, kas saistās ar perfekcionismu un kaut kur dziļi iesakņojušos vēlmi nekad nekļūdīties. Izrādes horeogrāfiju veido kustību materiāls, kuru autori veidojuši reflektējot par jautājumu – vai šo sajūtu par kļūdas esamību rada patiesi notikusi nepareiza notikumu gaita, vai arī tas ir priekšstats, ko esam sev radījuši paši? Izrādē skatītājs piedzīvo attīstību, kas notiek gan plānotai, gan neparedzētai nobīdei no šķietami loģiskā ceļa.

2021. gada vasarā LKA absolvēja "Laikmetīgas dejas mākslas" programmas horeogrāfi, kurus var raksturot kā jauno horeogrāfu 6. paaudzi. Izrādes idejas autori ir – Marģers Vanags un Ramona Levane kuri to izveidojuši kopā ar 12 jaunajiem dejas profesionāļiem – Darja Turčenko, Emanuēla Zvaigznīte, Edvards Kurmiņš, Kitija Geidāne, Simona Ozola, Roberta Gailīte, Katrīna Stepiņa, Oskars Moore, Gundega Rēdere, Vladimirs Goršantovs, Emīlija Berga, Līva Apšeniece. Izrādes scenogrāfiju un kostīmus radījusi Ieva Stalšene, muzikālās kompozīcijas autors ir Andrejs Irbēns (Miseralist) un gaismu mākslinieks – Niks Cipruss.

Izrāde tapusi ar Latvijas Kultūras akadēmijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un LKA Eduarda Smiļģa teātra muzeja atbalstu. Sadarbības partneri: deju studija "Ritms" un Agra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas".

Izrādes ilgums – 45 min. Biļetes nopērkamas Ticketshop.lv.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!