Ilustrācija: Katrīna Gaile "Vera" 2019. g.
 
Notikums
02
Marts
19:00

"LadyFest": dzejas un sarunu vakars "Mātes"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 2. martā, plkst. 19:00 festivāla "LadyFest" ietvaros Kaņepes Kultūras centrā notiks dzejas un sarunu vakars "Mātes".

""Rūpēšanās par jaundzimušo vienai pašai, bez palīdzības, bez naudas, mani nogurdināja; es maz gulēju. Es gribēju rakstīt, un tam nekad nebija laika. Bet, ja uzradās kāds brīdis, es spēju koncentrēties vien pāris minūtes un tad izmisusi iemigu. Līdz kamēr palēnām viss sāka vērsties brīnumaini."*

Tā ir vienas mātes – rakstnieces Elenas Ferantes – pieredze. Kāda ir citu sieviešu, kas raksta, pieredze? Vai viņas saņem pietiekamu atbalstu, lai varētu rakstīt, kad bērni ir mazi? Kas palīdz viņām izturēt izmisuma mirkļus, kad šķiet, ka rakstīšanai vairs nekad nebūs laika? Vai viņas nomoka domas par to, kur atrast piemērotu partneri, lai varētu laist pasaulē bērnus un turpināt rakstīt? Kā viņām ir izdevies būt mātēm un labi rakstīt? Ko viņas tā dēļ upurējušas?  Vai viņas mēdz pārstrādāties, rakstīt naktīs vai strādāt brīvdienās? Vai viņas gribētu (vēl vienu) bērnu, bet baidās, ka zaudēs iespēju rakstīt, jo nebūs pietiekama atbalsta? Vai viņām ir nācies taisnoties, kāpēc viņām joprojām nav bērnu?

Vai viņas ņem līdzi bērnus uz saviem lasījumiem, pat ja tie notiek bērniem nepiemērotās telpās? Vai iespējams, ka publika nebūs iecietīga pret mazu bērnu tik nopietnā pasākumā kā dzejas lasījums? Vai tieši otrādi – cilvēki ir iecietīgāki un labprātāk ieklausās viņu rakstītajā, ja turpat līdzās ir viņu mazulis? Vai viņas jūtas droši? Vai viņas arī uzskata, ka viss pamazām sāk kļūt brīnumaini?"

Piecas dzejnieces – Anna Auziņa, Ausma Perons, Ruta Štelmahere, Madara Gruntmane, Marija Luīze Meļķe – pasākumā "Mātes". Vadīs Inga Gaile. Pasākumā notiks sarunas un dzejas lasījumi.

Vairāk par festivāla "Ladyfest" programmu šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!