Notikums
24
Febr
00:00

Kristas Burānes audiopastaiga "Koki vairs nerunā"

Komentē
0
Atgādināt

Kristas Burānes izrāde "no tā laika koki vairs nerunā", kas norisinājās Rīgas pilsētvidē festivāla "Homo Novus" laikā, klausāma arī audioversijā.

Dokumentālā teātra un kino režisores Kristas Burānes izrāde aicina iztēloties, par ko 1880. gadā, stādot Bulvāru loka liepas, domāja divdesmit septiņus gadus vecais Rīgas parku un dārzu direktors Georgs Kūfalts, un reflektēt par gan par viņa un viņa pēcteču stādīto Rīgas koku likteni, gan dzīvību kā tādu. "Nevienam nav noslēpums, ka Rīgā kokus izcērt vairāk, nekā iestāda. Tukšās apdobes aizaug ar zāli vai asfaltu, no ielām pazūd lapotņu radītā ēna un kopā ar to – arī patvērums. Vieta, kur ievilkt elpu," raksta izrādes veidotāji.

Izrādes maršrutu iespējams izstaigāt audioversijā. Lai to izdarītu, nepieciešams lejupielādēt izrādes materiālus, kas atrodami šeit

Saitē atrodas 11 audiofaili, kuros skan izrādes 11 ainas. Tāpat saitē atrodamas arī kartes, kas palīdzēs orientēties izrādes laikā (viena no tām ir Georga Kūfalta oriģinālā apstādījumu karte). Izrādes sākuma punkts ir Latvijas Nacionālais teātris, no kura ierakstā dzirdamā balss vedīs mazā pastaigā cauri dažādām izrādes ainām. Beidzoties ainai, jāuzspiež uz nākamās ainas audio faila un jāturpina klausīties. Kvalitatīvākai dzirdamībai izrādes veidotāji iesaka izmantot austiņas, savukārt sasniedzot 6. ainu, radošā komanda iesaka izpētīt saitē atrodamos attēlus. 

Izrādes idejas autore, dramaturģe un režisore ir Krista Burāne, līdzautori un dalībnieki ir Dārta Ceriņa, Iluta Dauškane, Tūrs Selga, Bārbala Bērziņa, Helma Križevica, Krista Burāne, scenogrāfs un mākslinieks Andris Eglītis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!