Notikums
01
Aug
03:18

Kristapa Ģelža izstāde "Artefakti"

Komentē
0
Atgādināt

No 6. līdz 31. maijam galerijā "Māksla XO" notiks mākslinieka Kristapa Ģelža izstāde "Artefakti", kas ļaus aplūkot vēl neredzētus un Latvijā neizstādītus Kristapa Ģelža darbus, kas daudzus gadus glabājušies mākslinieka darbnīcā.

Jaunā izstāde vienkopus ļaus skatīt divdesmit vienu mākslinieka autordarbu, kas radīti laikā no 1985. gada līdz 2011. gadam, un aptvers visdažādākās tēlotājas mākslas formas, materiālus un tehnikas, kādās strādājis mākslinieks: pirmos asējumus no 80. gadiem, 90. gados radītās gaismas kastes un objektus, 2000. gadu milzu digitāldrukas, 2011. gada lielformāta akvareļus, par kuriem Kristaps Ģelzis ieguva Purvīša balvu, un citas.

"Kristapa Ģelža personība un daiļrade ir viena no nozīmīgākajām, aktuālākajām un spožākajām Latvijas laikmetīgās mākslas parādībām. Kopš 20. gadsimta 80. gadiem viņa māksla ir palīdzējusi sekmēt un virzīt uz priekšu starpkultūru dialogu ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā," teikts izstādes pieteikumā. "Izmantojot internacionālu mākslas valodu – simbolus un arhetipus, Kristaps Ģelzis jau kopš savas pirmās personālizstādes „Šķirsts" (1987) skaudri un patiesi runājis par sava laikmeta norisēm, par to, kā cilvēks jūtas šodien, par savu vietu valstī un par savu valsti. Īpaši tas aktualizējies pēdējo gadu darbos, kur Kristapa Ģelža izvēlētie vārdi visbiežāk ir saistīti ar nacionālās identitātes problemātiskumu un valstiskumu."

Sējējs. 1985, papīrs, oforts, sausā adata, 49,5x64,5cm

Kristaps Ģelzis beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Stājgrafikas nodaļu (1986). Kopš 2011. gada ir Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas asociētais profesors. 2011. gadā pārstāvējis Latvijas Republiku 54. Venēcijas biennālē ar ekspozīciju "Mākslīgais miers. Laikmetīgā ainava". Ieguvis Purvīša balvu 2011 par izstādi "Varbūt" (Māksla XO galerija, 15.10. - 0.3.11.2009.). Kopš 1987. gada sarīkojis 21 personālizstādi un piedalījies vairāk nekā 100 grupas izstādēs, viņa darbi iekļauti publiskās kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Galerija "Māksla XO" atvērta no pirmdienas līdz svētdienai 12:00-18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!