Notikums
20
Nov
18:00

Krišjāņa Elvika personālizstāde "Starpbrīdis/Intermission"

Komentē
0
Atgādināt

No 6. novembra līdz 6. decembrim Ģertrūdes ielas teātra 2. stāva zālē skatāma scenogrāfa un vizuālā mākslinieka Krišjāņa Elvika personālizstāde "Starpbrīdis/Intermission", kurā autors pievērsies esības tēmai un jēdziena "starp" izpētei. Izstāde apskatāma ĢIT izrāžu un pasākumu dienās no plkst. 18.00 līdz 19.00.

Atrasties "starp" - gan fiziskā, gan filozofiskā izpratnē - nozīmē būt sasaistē ar virkni jautājumu par piederības attiecībām ar laiku un telpu. Starpstāvoklis ir apziņa par to, kas jau ir bijis un kas vēl tikai būs, - saskarsmē ar reālo, fizisko vidi tas izpaužas kā pauze jeb starpbrīdis, taču, raugoties uz starpstāvokli no personiskās pieredzes, var rasties asociācijas ar apātisku autsaiderismu. Pārprastā piederības sajūta stāsta par izvēlēm, kuras mums katram jāveic ik dienu, un par izvēlēm, kuras nereti noved pie atrašanās starpstāvoklī.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot gleznu sēriju "STRANGER WOULD YOU LIKE TO STAY WITH ME TONIGHT?", kas tapusi, iedvesmojoties no "Calvin Klein" vīriešu apakšveļas, kas ražota Ēģiptē un sastāv no simtprocentīga poliestera. Tās radīšanā mākslinieks ir izmantojis dažādus tekstilmateriālus, tos sintezējot ar glezniecību. Kā gleznās, tā izstādes scenogrāfijā atklājas K. Elvika interese par mākslas starpdisciplinaritāti, eksperimentēšanu ar dažādiem mākslas medijiem un mākslas formu mijiedarbes padziļinātu analīzi.

Izstādes atklāšanā 6. novembrī plkst. 18.00 norisināsies arī performance "STARP mums kaut kas ir", kurā piedalīsies "Vogue" dejotājs un deju pasniedzējs Ivo Krieviņš un modele Kristiāna Bērziņa. Performance pievēršas cilvēka fiziskajam atrašanās stāvoklim tiešā attiecībā pret telpu un laiku, kā arī sabiedrību. Performances dalībnieki notikuma laikā inscenēs teātros bieži vien pieredzēto "staigāšanu uz riņķi" jeb pastaigu pa teātra foajē izrādes starpbrīža laikā. Līdzīgi pulksteņa tikšķošajam mehānismam arī šīs bezjēdzīgās staigāšanas princips rodas atstrādātā, dīvainu nepieciešamību stimulētā funkcijā. Mākslinieks Krišjānis Elviks uzdod jautājumu - vai šāds starpstāvoklis ir iespējams regulāri, pastāvīgi un ko īsti tas vispār nozīmē (savas nedefinējamās dabas dēļ)? Kā justies cilvēkam, kurš nenosliecas par labu nevienai no stereotipiski pareizajām izvēlēm, bet šajā starpstāvoklī atrodas teju visu laiku?

Izstādes kuratore: Auguste Petre.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!