Notikums
02
Marts
15:00

Krājuma "Latvijas zemes no 19. gadsimta beigām līdz 1918. gadam: ceļš līdz valstij" atvēršana

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 2. martā, plkst. 15:00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) notiks zinātnisko rakstu krājuma "Latvijas zemes no 19. gadsimta beigām līdz 1918. gadam: ceļš līdz valstij" atvēršana.

Pasākumā ar priekšlasījumiem uzstāsies projekta vadītāja Vija Daukšte, krājuma sastādītājs un atbildīgais redaktors Ēriks Jēkabsons, vēsturnieks un lasītājs Valters Ščerbinskis, autors vēsturnieks Aivars Stranga.

Rakstu krājumā apkopoti starptautiskā zinātniskā konferencē lasītie referāti. Tā notika Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros – 2019. gada 11., 12. un 13. aprīlī LNB.

Monogrāfijas mērķis ir dot izpratni par Latvijas vietu un lomu 20. gadsimta sākumā, salīdzinot to ar citām reģiona zemēm. Zinātnisko rakstu krājums "Latvijas zemes no 19. gadsimta beigām līdz 1918. gadam: ceļš līdz valstij" ir LNB un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes kopdarbs, kas veikts ar programmas "Latvijas valsts simtgade" finansiālu atbalstu.

Grāmatas koncepcijas autors un sastādītājs ir vēstures profesors Ēriks Jēkabsons.

Tiešraidei var pieslēgties LNB Facebook un mājaslapā.

 


 
 
Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!