Notikums
03
Dec
10:00

Konference "Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra"

Komentē
0
Atgādināt

No 3. līdz 4. decembrim tiešsaistē notiks konference "Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra".

Regīna Ezera (1930–2002) pazīstama kā viena no izcilākajām latviešu prozaiķēm, kas vienlīdz spilgti rakstījusi romānus, īsprozu, publicistiskus darbus un dienasgrāmatas. R. Ezeras proza izaicina ierastās žanru robežas, vienlaikus veidojot gan aizraujošu stāstījumu, gan smalki izstrādātu refleksiju par literatūru kā izteiksmes mediju.

Rakstnieces darbi ir plaši tulkoti un publicēti ārvalstīs, tāpēc viņas literāro mantojumu nepieciešams skatīt ne vien lokālo, bet arī starptautisko literāro procesu kontekstā. Tāpēc uz konferenci aicināti ne vien latviešu, bet arī ārvalstu pētnieki, tādējādi izceļot kopsakarības, kas veidojas starp Baltijas un Austrumeiropas valstu literatūrām, priekšplānā izvirzot rakstnieces sievietes, kas pieteikušas sevi literatūrā laika posmā no 1940. gada līdz mūsdienām.

Ar priekšlasījumiem konferencē uzstāsies arī starptautiska mēroga zinātnieces – literatūras teorētiķe un pētniece Lora Doila (Masačūsetsas-Amhērstas Universitāte), Austrumeiropas literatūras pētniece Sanja Bahuna (Eseksas Universitāte), bet Regīnas Ezeras nozīmi latviešu literatūras kontekstā iezīmēs literatūrzinātniece Sandra Meškova (Daugavpils Universitāte).

Konferencē piedalīsies arī citi humanitāro un sociālo zinātņu pētnieki kā Kārlis Vērdiņš, Ieva Melgalve, Toms Ķencis, Eva Eglāja-Kristsone, Dmitrijs Petrenko, Edīte Tišheizere, Edgars Lāms, Ināra Slucka, Artis Ostups, Rasa Bugavičute-Pēce u.c.

Ar pilnu konferences programmu var iepazīties LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta "Facebook" lapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!