Foto: Aivars Ivbulis.
 
Notikums
20
May
02:50

Koncertprogramma "Slāvu tautu dziedājumi"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 25. februārī plkst. 15.00 Lūznavas muižā klausāma koncertprogramma "Slāvu tautu dziedājumi".

Koncertprogrammā Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs duetā izdziedās stāstus gan par mīlestību un vientulību, gan ilgām un brīvību. Mākslinieki izveidojuši slāvu dziesmu kolekciju, kas aptver dažādu slāvu tautu daudzbalsīgas tautasdziesmas un garīgos dziedājumus, kas lielākoties balstīti mutvārdu tradīcijās un melodijās, kurām nav atrodami konkrēti autori un komponisti. Dziedājumi tiek atskaņoti raksturīgajā "baltās balss" manierē, neprasot būtisku apskaņošanu vai pavadījumu.

Ansis Bētiņš ir docētājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) Muzikoloģijas un Senās mūzikas katedrā. Ieguvis maģistra grādu senās mūzikas dziedāšanā un bakalaura grādu operdziedāšanā JVLMA. Zināšanas papildinājis Luidži Kerubīni konservatorijā Florencē, Itālijā. Fizikālās ķīmijas maģistrs, un pirms pievēršanās mūzikai veicis pētījumus un strādājis zinātnes nozarē. Viņa repertuārs ietver dažādus mūzikas stilus un laikmetus, sākot no baroka līdz laikmetīgajai mūzikai.

Artūrs Čukurs ir mūziķis un teātra mākslinieks. Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Skatuves mākslu akadēmijas Teātra fakultātē Prāgā (DAMU). Darbojies kā dziedātājs, klarnetists, aktieris un teātra režisors Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā "Homo Novus", Ģertrūdes ielas teātrī, dziedājis VAK "Latvija", kā daudzpusīgs skaņu mākslinieks uzstājies Vācijā, Francijā, Nīderlandē.

Biļetes nopērkamas "Bilesuparadize.lv" un Lūznavas muižā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!