Publicitātes foto.
 
Notikums
28
Jūl
15:00

Kirila Panteļejeva izstāde "5 Istabas"

Komentē
0
Atgādināt

No 28. jūlija līdz 15. septembrim peldošajā mākslas centrā "Noass" apskatāma Kirila Panteļejeva personālizstāde "5 Istabas".

"Lai arī jautājumi, kas saistīti ar sabiedrības virzību un indivīda vietu tajā, māksliniekiem ir bijuši aktuāli visos laikos, tomēr pēdējā laika notikumi radījuši neapturamu pārdomu vilni, kas skāris ikvienu.

Izstāde sākotnēji bija iecerēta kā apcerējums par globālām cilvēces problēmām, ekoloģiju, attīstības perspektīvām un izdzīvošanu arvien sarežģītākā pasaulē. Negaidīti globālā pandēmija vēl vairāk izcēla šo jautājumu aktualitāti.

Izstādes koncepcijā īpašu lomu spēlē arī tās fiziskā atrašanās vieta – peldošais mākslas centrs "Noass" – , kas gan semantiski, gan vizuāli asociējas ar šķirstu, kurā paglābties no globālām likstām, kas ik pa laikam pārsteidz cilvēci," vēsta izstādes apraksts.

Kirils Panteļejevs (1969), kā viņu raksturo dzejnieks Sergers Timofejevs, "ir viens tiem retajiem Latvijas māksliniekiem, kuri katru savu profesionālo kontaktu ar publiku, ar auditoriju uztver kā nopietnu un ar lielu atbildību saistītu izteikumu. Šo izteikumu Panteļejevs veido kā dažādu formātu kopumu, kurā var iesaistīt visas savas profesionālās iemaņas – gan tēlnieka prasmes, gan vides objektu, instalāciju radīšanas iemaņas, gan performatīvās tehnikas".

Izstāde apskatāma mākslas centrā "Noass", AB dambī 2, no trešdienas līdz piektdienai 15:00–22:00, ieeja bez maksas. Izstādes ietvaros tapušais vides objekts "Īslaicīgi slēgts" apskatāms AB dambī jebkurā diennakts laikā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!