Notikums
01
Aug
20:32

"Kino Bizē" sezonas nobeiguma seansi

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 17. jūnijā, ar filmu "Ūteija, 22. jūlijs" un "Māja, ko uzcēla Džeks" dubultseansu sezonas nobeigumu atzīmēs kinoteātris "Kino Bize".

"Ūteija, 22. jūlijs" ("Utøya: July 22", rež. Ēriks Pope, Norvēģija, 2018)
Plkst. 18:00

Šī ir pirmā spēlfilma, kas uzņemta par 2011. gada 22. jūliju, kad Norvēģiju satricināja sprādziens Oslo un tam sekojošais Andersa Bēringa Breivīka uzbrukums Ūteijas salā, kur atradās Darba partijas jauniešu nometne. Pirmais šāviens ievada 72 minūtes garu (tieši tik ilga bija apšaude) notikumu rekonstrukciju, kas uzņemta vienā kadrā. Tajā dienā gāja bojā 77 cilvēki. Galvenā varone Kaja – meitene, kura Ūteijas asiņainajā slaktiņā mēģina meklēt savu pazudušo māsu, – ir scenārista radīts tēls, taču viņas pārdzīvotais apkopo daudzu Ūteijas traģēdijas liecinieku pieredzēto. Režisors Ēriks Pope uzsver, ka bez viņu atbalsta filmas uzņemšana nebūtu iespējama.

Filma norvēģu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

"Māja, ko uzcēla Džeks" ("The House that Jack Built", rež.: Larss fon Trīrs, Dānija, Zviedrija, Francija, Vācija, 2018)
Plkst. 18:00

Džeks, pēc profesijas – inženieris, pēc aicinājuma – arhitekts, ceļ savu ideālo māju pie ezera, bet nekādi nespēj to pabeigt, jo nevar atrast "iedvesmas mūzu", kas atbilstu viņa prasīgajai gaumei. Viņš tomēr nepadodas un turpina meklēt: nosvērti, bezkaislīgi un metodiski. Viņš ir kolekcionārs, asinskārs "misters Izsmalcinātība", tāpēc katru paša izdarīto slepkavību uztver kā mākslas darbu, bet māksla, kā zināms, prasa upurus… Un diža māksla prasa dižus upurus. Kādu dienu "krēslainā mežā" viņš sastop dīvainu cilvēku. Nepazīstamais uzjunda viņa atmiņas… un stāsts sāk attīstīties galvu reibinošā ātrumā.

Filma tiek demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!